Kto ty jesteś?
– Polak mały.
Jaki znak twój?
– Orzeł biały.
Gdzie ty mieszkasz?
– Między swymi.
W jakim kraju?
– W polskiej ziemi….”
Święto Narodowe Trzeciego Maja jest świętem państwowym, obchodzonym na pamiątkę uchwalenia Konstytucji. Święto jest okazją do rozmowy o patriotyzmie znaczeniu ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych.
Przedszkolaki i dzieci z zerówki przybyły na tę uroczystość z flagami w ręku, które same zrobiły. Odśpiewały "Mazurek Dąbrowskiego", poznały znaczenie świąt majowych a także symboli narodowych. Wiedzą już, że mamy następujące symbole narodowe: godło - biały orzeł na czerwonym tle w złotej koronie, hymn –„Mazurek Dąbrowskiego”, który wymaga odpowiedniej postawy w trakcie śpiewania lub słuchania oraz flaga Polski w barwach biało - czerwonych.
Symbole narodowe Polski pozwalają na odróżnianie naszego kraju od innych - to nasze znaki rozpoznawcze na całym świecie.
Swoje emocje dzieci wyraziły również w pracach plastycznych wykonując orła w różnych technikach plastycznych. Przedszkolaki były dumne ze swoich prac, które były twórcze i pięknie prezentowały się w holu przedszkolnym. Niezwykle ważne jest by od najwcześniejszych lat budować poczucie dumy, że jesteśmy Polakami i wszystko co polskie jest dla nas ważne i bliskie. Pielęgnowanie i rozwijanie tej dumy, stworzy w przyszłości Polskę lepszą i piękniejszą. Przecież już wkrótce nasza Ojczyzna będzie w rękach tych Maluchów.
Jesteśmy dumni z naszych małych patriotów !!!

Agnieszka Ciosek 

GALERIA ZDJĘĆ 

b_150_100_16777215_00_images_IMG-20220504-WA0038.jpg