b_150_100_16777215_00_images_00000000001.jpgW  dniu 27 maja odbyła się wycieczka do Wieliczki, zorganizowana w ramach przedsięwzięcia: „Poznaj Polskę”, będącego częścią rządowego programu „Polski Ład”. W wycieczce wzięły udział dzieci klas młodszych. Celem programu: „Poznaj Polskę” jest urozmaicenie procesu edukacyjnego poprzez wycieczki, w ramach których dzieci mogą poznać nasz kraj, jego historię, zabytki, kulturę i tradycję. Kopalnia Soli w Wieliczce to bezcenny zabytek kultury,  wpisany w 1978 r. na Pierwszą Listę Dziedzictwa UNESCO. Uczestnicy wycieczki mieli okazję podziwiać podziemne korytarze, wspaniałe solankowe jeziora oraz piękną Kaplicę św. Kingi. Dzieci z zainteresowaniem poznawały legendy i wielickie historie, opowiadane przez bardzo miłe panie przewodniczki. Uczniowie, którzy słuchali uważnie i zapamiętali najwięcej szczegółów otrzymali małe niespodzianki – bryłki wielickiej soli. Po krótkim odpoczynku i obiedzie, czekała nas kolejna atrakcja – Muzeum Żup Krakowskich, gdzie można było podziwiać ciekawe ekspozycje. Prezentowane zbiory muzealne to zabytki kopalni, które zostały wiele lat temu, uratowane przed zniszczeniem. Kolejną atrakcją dla dzieci, która sprawiła im wiele radości, był wyjazd windą na powierzchnię. Ostatnim punktem wycieczki był czas na zakupy  pamiątek z Wieliczki. Po udanych zakupach pamiątek, wszyscy w radosnych nastrojach udali się w drogę powrotną do domu.

Agnieszka Kucab

Galeria zdjęć!