b_150_100_16777215_00_images_2_65.jpeg

Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do Nas Wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją bociany, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki.
Pierwszy Dzień Wiosny. To doskonała okazja, aby wspólnie świętować nadejście tej pięknej pory roku. W tym dniu wszyscy bawili się doskonale. Były tańce, śpiew, zabawy. Przedszkolaki chętnie rozwiązywały wiosenne zagadki, rozpoznawały i układały według kodów – kwiaty, zwiastuny wiosny i budzące się z zimowego snu zwierzęta. Nie zabrało również zabaw plastycznych m.in. malowania farbami gniazd dla jaskółek i pięknych wiosennych kwiatów. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było przywitanie Pani Wiosny. Dzieci w tym dniu poznały tradycje i zwyczaje związane z powitaniem Wiosny.
Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.
Małgorzata Tokarz