b_150_100_16777215_00_images_img_1533.jpgDnia 28.04 Przedszkole Unijne odwiedził weterynarz. Pan Dominik Rachwał opowiedział dzieciom na czym polega jego praca oraz uświadomił, że zwierzęta, tak jak ludzie, też chorują i cierpią, a czasem wymagają pomocy i leczenia. Przedszkolaki dowiedziały się jak opiekować się psami , kotami i innymi zwierzętami, jak poznać, kiedy zwierzak jest chory i kiedy przyprowadzić go do weterynarza. Opowiedział również, jak ważne dla zdrowia pupila są szczepienia ochronne. Pan weterynarz przyniósł ze sobą podstawowy sprzęt lekarski, taki jak stetoskop oraz różnych rozmiarów strzykawki, dostosowane do rozmiarów zwierzęcia. Atrakcją spotkania było poznanie rasowego pieska o imieniu Masza , który przybył do nas wraz z Panem doktorem oraz cukierki witaminowe, które dzieci dostały w prezencie.

Tekst: Renata Przydział
Zdjęcia: Magdalena Bernat