b_150_100_16777215_00_images_eventgallery_TURNIEJEGIERPLANSZOWYCH_dsc_0549_t2.jpgW marcu i kwietniu opiekunowie Szkolnego Klubu Gier Planszowych zorganizowali w naszej szkole dwa turnieje oraz konkurs plastyczny.
Pierwszym z nich był turniej gry planszowej „SuperFarmer” skierowany dla uczniów klas 4-6 SP oraz Gimnazjum. W turnieju wzięło udział 24 uczniów, wyłonionych w wyniku klasowych eliminacji. Uczniowie rozegrali po dwie 20-minutowe rundy w czteroosobowych zespołach, a następnie jedenastu najlepszych graczy zakwalifikowało się do półfinału. Rozgrywki były pełne emocji.

Zawodnikom oprócz szczęścia potrzebne były umiejętności, takie jak: przeliczanie, planowanie, przewidywanie oraz kalkulowanie ryzyka. W finałowej rozgrywce wyłoniono zwycięzców:
I miejsce – Filip Kozioł – klasa IIIG
II miejsce – Katarzyna Królikowska – klasa IG
III miejsce – Aleksandra Królikowska – klasa V
IV miejsce – Kinga Szostak – klasa IIG

Członkowie klubu od klasy 0 do gimnazjum wzięli udział w rozgrywkach szachowych. W wyniku eliminacji wyłoniono 20 osób, które przez kilka tygodni rozgrywały zacięte partie. Po siedmiu rundach wyłoniono zwycięzców:
I miejsce – Albert Świętoń – klasa IIG
II miejsce – Eliza Marciniec – klasa V, Hubert Kośkiewicz – klasa V, Michał Wiater – klasa IIa SP
III miejsce – Sylwia Drozd – klasa IIb SP

Opiekunowie klubu zorganizowali również konkurs plastyczny pod hasłem: „W krainie szachów”. Prace były piękne, pomysłowe, wykonane ciekawymi technikami. Po długich i trudnych obradach jurorom udało się wyłonić zwycięzców:
I miejsce – Gabriela Depowska – klasa IIIa SP, Maria Kurnyta – klasa IIa SP
II miejsce – Justyna Kopala – klasa IIIa, Wiktoria Białorucka – klasa IIb SP
III miejsce – Hubert Wrona – klasa IIa SP, Karolina Babicz – klasa IIIa SP, Karolina Tokarz – klasa IIIa SP
Konkursowe prace można podziwiać w specjalnie przygotowanej galerii w nowym budynku na I piętrze. Zapraszamy!

Wszystkim uczestnikom Szkolnego Klubu Gier Planszowych dziękujemy za wspólnie spędzony czas, który upłynął na przyjemnej ale i pożytecznej zabawie gdyż jak wiadomo szachy czy inne gry planszowe wspomagają rozwój intelektualny a ich ogromną zaletą jest integracja w grupie.