30 WRZEŚNIA – DZIEŃ CHŁOPAKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. BAŚNI POLSKIEJ W NIEDŹWIADZIE DOLNEJ

b_150_100_16777215_00_images_20171004_210018.jpg

Dzień Chłopaka jest obchodzony w wielu krajach na świecie, jednak 30 września świętuję się go w Polsce. Dzień Chłopaka to święto najpopularniejsze i najstarsze w Japonii, u nas stosunkowo młode. Święto jest popularne zwłaszcza wśród młodzieży. Dziewczęta tego dnia obdarowują swoich kolegów upominkami.

Z tej okazji również Samorząd Uczniowski wraz z wychowawcami klas zorganizował szkolną dyskotekę dla klas IV – VI SP oraz klasy VII, II i IIIG.

Tę starszą grupę wiekową odwiedzili goście – uczniowie z klasy II i IIIG  wraz z panią Dyrektor oraz wychowawcami z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Ostrowie. Zawarte w czerwcu znajomości zostały odnowione. Młodzież bawiła się przy różnorodnych rytmach muzyki, tańcząc w parach i w kółku. Dużym powodzeniem cieszyły się także wspólne tańce integracyjne czyli taniec belgijski, macarena, chusteczka czy polka country. Uśmiechnięte twarze uczniów świadczyły o udanej zabawie. Serdecznie dziękujemy przybyłym gościom i już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania.

Do zobaczenia!!!

Tekst: Liliana Zielińska