b_150_100_16777215_00_images_001_nazwa.jpgBal karnawałowy to dla dzieci dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Tak też było u nas. W dniu 20.01.2018 roku w Szkole Podstawowej im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej odbył się bal karnawałowy. Udział w nim wzięły przedszkolaki oraz dzieci z klas 0-III. Tego dnia  już od rana w szkole pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek. Niezliczone wróżki, królewny, pszczółki, smoki, diabełki, rycerze, piraci, policjanci, strażacy, Minionki, Myszki Miki, Spider-Mani, Batmani, a także  inne  postacie z kreskówek opanowały na kilka godzin naszą szkołę. Tego dnia w przebraniu przybyli także nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Rozpoznać dzieci, a nawet nauczycieli było bardzo trudno. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja, który zachęcał wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Podczas trwania zabawy odbyły się różne quizy i konkursy. Ogromną atrakcją dla dzieci były pokazy baniek mydlanych oraz wystrzałowe konfetti. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości, co było głównym celem balu. Jak na bal przystało spośród uczestników zabawy wybrano Królową i Króla balu. W trakcie trwania balu pojawili się również rodzice, którzy bardzo chętnie tańczyli ze swoimi pociechami. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów, a także zorganizowanie poczęstunku dla dzieci. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Tekst: Monika Mazur
Zdjęcia: Sylwia Białorucka, Iwona Wiater