b_150_100_16777215_00_images_eventgallery_witoKonstytucjiTrzeciegoMaja_11111_Copy.jpgOjczyzna to trzy wielkie rzeczy wspólne: wspólna mowa, wspólna ziemia i wspólna pamięć. (B. Wolniewicz)

27 kwietnia 2018 r. nasz szkoła uczciła 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Akademia miała charakter podniosły i uroczysty. Uczniowie klasy VII i II gimnazjum przeprowadzili lekcję historii, przypominając fakty z roku 1791 oraz recytując wiersze nawiązujące do tamtych wydarzeń. Chór szkolny zaprezentował pieśni patriotyczne.

Swoją postawą uczniowie okazali należyty szacunek symbolom narodowym oraz treściom przekazywanym podczas uroczystości. Współczesny patriotyzm polega również na tym, by szanować narodową przeszłość i pamiętać o niej.

Tekst: Marta Szpara

G A L E R I A    Z D J Ę Ć