b_150_100_16777215_00_images_001Straacy.jpg„Kiedy będę taki duży, też chcę być strażakiem…” Spełniając marzenia dzieci 8 maja do naszej szkoły przyjechali strażacy i strażaczki z Państwowej Straży Pożarnej w Ropczycach oraz z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łączkach Kucharskich. Panowie strażacy pokazali przedszkolakom, jak wyposażone są wozy strażackie. Widzieliśmy między innymi: butle z powietrzem, węże gaśnicze oraz nożyce hydrauliczne używane podczas ratowania ludzi. Duże zainteresowanie zarówno wśród chłopców jak i dziewczynek wzbudziło gaszenie ogniska. Największą atrakcją była zabawa z pianą gaśniczą, której już samo przygotowanie przez strażaków wywołało sporo emocji. Na koniec dzieci podziękowały strażakom za ich trud i odwagę śpiewając piosenkę pt. „Jedzie straż pożarna”. To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci najmłodszych. Być może niektórzy z nich pójdą w ślady dzielnych strażaków i zasilą ich szeregi.

Wszystkim Strażakom oraz Strażaczkom serdecznie dziękujemy za spotkanie.

Tekst: Monika Mazur

Zdjęcia: Małgorzata Kot