b_150_100_16777215_00_images_eventgallery_DzienEuropejski_DSC_0103_Copy.JPG21 maja w związku z Dniem Europejskim uczniowie Szkoły Podstawowej im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej odbyli symboliczną podróż balonem zwiedzając kraje Unii Europejskiej.

Cała społeczność szkolna poznała zwyczaje, tradycje, regionalne tańce, muzykę a także języki typowe dla danych państw. Holandia przywitała nas pachnącymi tulipanami, Francja zachwyciła pokazem mody, a Szwecja urzekła nas postacią Pippi Langstrumpf – najsilniejszą dziewczynką na świecie. Lądując w Berlinie byliśmy świadkami meczu piłkarskiego pomiędzy Bayern München i Barceloną. W wiecznym mieście Rzymie z uwagą i zachwytem wysłuchaliśmy występu włoskiej divy. Spacerując uliczkami Grecji dostrzegliśmy ludzi tańczących „Sirtaki” do melodii Greka Zorby. Wielu emocji dostarczyła nam Corrida – walka człowieka z bykiem. Studząc nieco emocje wylądowaliśmy w deszczowym Londynie przy najbardziej charakterystycznym obiekcie – Big Benie. Puntem docelowym był nasz kochany kraj – Polska. Góralska melodia „Takiego Janicka” przypomniała o pięknie naszego państwa, miłości do gór, morza oraz języka.

Atmosfera sprzyjała integracji całej społeczności szkolnej. Cała publiczność świetnie bawiła się podczas żywych i znanych utworów europejskich.

Tekst: Natalia Stasik

Zdjęcia: Sylwia Białorucka