b_150_100_16777215_00_images_20180529_115955a.jpg29 maja uczniowie z klas II, IIIa i IIIb Szkoły Podstawowej uczestniczyli w piątej edycji konkursu o tytuł „Mistrza Pięknego Czytania”. Z okazji 100- lecia  odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się on tym razem pod hasłem: „Pamięć ukryta w poezji i prozie”. Organizatorem konkursu była  biblioteka w Niedźwiadzie. Uczniowie czytali fragmenty poezji i prozy patriotycznej. Wszyscy udowodnili, że potrafią pięknie czytać, a poziom prezentacji był naprawdę wysoki. Podczas  obrad komisji konkursowej, była okazja do miłego spędzania czasu z rówieśnikami z innych szkół: Szkoły Podstawowej z Małej oraz z Niedźwiady Górnej.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: z klasy II (Weronika Skóra, Maciej Dziedzic, Karol Uchman), z klasy III a (Wiktoria Królikowska, Filip Pociask, Michał Wiater) i z klasy III b (Wiktoria Białorucka, Lena Świętoń, Szymon Sroka)

Weronika Skóra została I Wicemistrzem Pięknego Czytania w kategorii klas II.
Maciej Dziedzic został II Wicemistrzem Pięknego Czytania w kategorii klas II.
Wiktoria Białorucka została I Wicemistrzem Pięknego Czytania w kategorii klas III.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naszym uczniom.