b_150_100_16777215_00_images_PANORAMA-3.JPGSłowicza Dolina to magiczna kraina z utworu Marii Konopnickiej O Krasnoludkach i o sierotce Marysi. Jak przystało na baśniową szkołę w dniu 30 maja 2018 r. z okazji Święta Szkoły i Dnia Dziecka sala gimnastyczna zamieniła się w Słowiczą Dolinę, w której odbywał się baśniowy bal. Pani dyrektor, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie na jeden dzień zostali zaczarowani w postacie z bajek. Zabawa była wspaniała, a promienny uśmiech gościł na twarzach wszystkich uczestników. Ciekawe i pomysłowe zabawy odbywały się pod profesjonalnym okiem pani Katarzyny Sikory.
Do krainy krasnoludków przeniósł wszystkich zespół teatralny Wykrzyknik, który zaprezentował fragment baśni Marii Konopnickiej. W rolę sierotki Marysi wcieliła się Ola Kurnyta, która wraz z Podziomkiem, czyli Faustynką Budzik udała się do królowej Tatry, którą zagrała Gabrysia Lubelczyk.
Dyrektor szkoły Wioletta Czemarnik wręczyła dyplomy i nagrody uczestnikom konkursów, które były związane z twórczością Marii Konopnickiej. Dla uczniów przedszkoli i klas 0-III zorganizowano konkurs plastyczny pod hasłem Dziecięcy świat w wierszach Marii Konopnickiej, a dla klas IV-VII konkurs czytelniczy W świecie krasnoludków.

Wyniki konkursu plastycznego:

Kategoria przedszkola i klasa „0”

1. miejsce - Bieszczad Milena kl. „0”

2.miejsce - Skóra Wiktoria gr. „Tuptusie”, Tymoteusz Mucha gr. „Misie”

3. miejsce - Cieśla Wojciech gr. „Tuptusie”

Wyróżnienia: Stęgowska Izabela gr. „Tuptusie”, Cabaj Fabian gr. „Misie”, Białorucki Bartłomiej gr. „Misie”, Przedszkolaki praca wspólna gr. „Żabki”

Kategoria klas I-III

1. miejsce - Uchman Karol kl. II, Białorucka Wiktoria kl. IIIb, Brandys Izabela kl. IIIb, Królikowski Paweł kl. Ib

2.miejsce - Babicz Szymon kl. Ia, Darłak Rita kl. Ia, Pawlus Ilona kl. II

3. miejsce - Zajchowski Karol kl. Ia, Skóra Weronika kl. II, Rogala Klaudia kl. Ib, Królikowska Wiktoria kl. IIIa

Wyróżnienia: Tokarz Marcin kl. I b, Ozga Dawid kl. I b, Dziedzic Maciej kl. II

Wyniki konkursu czytelniczego:

klasy IV-V

1. miejsce – Aleksandra Dziedzic kl. V i Marcel Bobulski kl. IVa
  2. miejsce – Karolina Babicz kl. IVa
  3. miejsce – Amelia Bobulska kl. IVa

Wyróżnienia: Anna Strzałka kl. V, Justyna Kopala kl. IVa, Klaudia Tokarska kl. IVb, Kacper Toton kl. IVb, Weronika Cwanek kl. IVa

klasy VI –VII

1. miejsce – Gabriela Lubelczyk kl. VI
  2. miejsce – Aleksandra Kurnyta kl. VI
  3. miejsce – Faustyna Budzik kl. VI

Wyróżnienia: Magdalena Bereś kl. VII, Magdalena Przypek kl. VI, Karolina Szostak kl.VII

Marta Szpara, Agnieszka Baran

! ! !      G A L E R I A          Z D J Ę Ć         ! ! !