b_150_100_16777215_00_images_pszczelarz.jpgMy jesteśmy pszczółki małe,

stroje mamy doskonałe,

czarne pasy, żółte brzuszki,

my jesteśmy łakomczuszki!”

W pierwszym tygodniu lipca przedszkolaki obchodziły Dzień Pszczoły. Poprzez zabawę dzieci dowiedziały się,  jak ważny i pożyteczny dla naszego środowiska jest ten owad oraz dlaczego należy go chronić. Poznały sekrety pszczół i os. A potem… zapylaliśmy kwiatki, zanosiliśmy pyłek do ula, razem z Pszczółką Mają tańczyliśmy, śpiewaliśmy i wspaniale się bawiliśmy. Natomiast 5.07.2018r. przedszkolaki wybrały się do pasieki pana Piotra Mądro. W serdecznej atmosferze dowiedziały się bardzo wiele o życiu pracowitych owadów. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół, dowiedziały się czym się żywią, jak spędzają zimę i jak powstaje miód. Przedszkolaki miały okazję przymierzyć strój pszczelarza oraz obejrzeć przybory jakich używa w swojej pracy. Spotkanie zakończyło się degustacją miodku, które dzieci z wielką przyjemnością smakowały, znając jego odżywcze właściwości i walory smakowe. Serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi Mądro za miłe spotkanie, poświęcony czas oraz pyszny miodek.

Marzena Bartusik, Monika Mazur