b_150_100_16777215_00_images_1.JPG

„Rozpoczynamy szkolny rejs”

Dzień 23 października 2018 roku był dla pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej wielkim świętem. Podczas uroczystości Pasowania na Ucznia dzieci, uczęszczające do klasy Ia oraz Ib zostały włączone w poczet uczniów naszej szkoły. Swoją obecnością zaszczycili nas: ksiądz proboszcz Parafii pw. Bartłomieja Apostoła w Łączkach Kucharskich Marian Baran, radna Niedźwiady pani Genowefa Ciosek , sołtys Niedźwiady pan Piotr Raś, państwo Genowefa i Władysław Zygmuntowie. Pierwszoklasiści pod opieką wychowawczyń zaprezentowali ciekawy program artystyczny pt.: „Rozpoczynamy szkolny rejs”. Wszyscy uczniowie przybyli do szkoły odświętnie ubrani, uśmiechnięci ale też trochę stremowani. Czekał ich bowiem występ przed bardzo ważną dla nich publicznością jaką są rodzice i nauczyciele. Pięknie zaprezentowali wiersze, piosenki oraz taniec w marynarskiej stylistyce, których uczyli się od początku roku szkolnego. Ważnym momentem dla dzieci było uroczyste ślubowanie złożone na ręce Pani Dyrektor Wioletty Czemarnik oraz pasowanie każdego ucznia ogromnym ołówkiem. Ksiądz proboszcz Marian Baran pobłogosławił dzieci oraz skierował do nich wiele ciepłych słów. Był to dla dzieci dzień szczególny, pełen podniosłych chwil, niespodzianek, miłych wrażeń i z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.
Dziękujemy Gościom za tak wiele miłych słów i wspaniałych prezentów, które sprawiły ogromną radość naszym pierwszakom. Wyrazy wdzięczności kierujemy do Rodziców, szczególnie do Pań, działających w Radach klasowych, za miłą współpracę oraz za pomoc i zaangażowanie przy organizacji uroczystości.

G A L E R I A     Z D J Ę Ć     ! ! !

Agnieszka Kucab i Agnieszka Baran