b_150_100_16777215_00_images_3611-LISTOPAD-Koci.jpgWażnym wydarzeniem patriotyczno - edukacyjnym w kościele parafialnym w Łączkach Kucharskich był program przygotowany przez uczniów klas drugich i czwartych ze Szkoły Podstawowej im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej w dniu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada tego roku był dniem bardzo wyjątkowym dla wszystkich Polaków. Dzieci z naszej szkoły na zaproszenie księdza Proboszcza Mariana Barana wzięły udział w tak ważnym święcie. Słowem, śpiewem i tańcem uczniowie oddali hołd i szacunek symbolom narodowym oraz poległym bohaterom walczącym o wolność Ojczyzny. Mogliśmy wysłuchać wzruszające fragmenty wierszy oraz prozy, oglądnąć symboliczną „walkę o niepodległość kraju”, wysłuchać patriotyczne pieśni wykonane przez chór szkolny oraz obejrzeć reprezentacyjny polski taniec – polonez. O godzinie dwunastej wszyscy uczestnicy Mszy św. zaśpiewali „Hymn dla Niepodległej” oraz Rotę. Uroczystość uświetnił poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej oraz grupy młodzieżowej KSM w Łączkach Kucharskich. Podziękowania kierujemy również do naszych harcerzy.
Serdecznie dziękujemy księdzu Proboszczowi Marianowi Baranowi za cykliczną możliwość uczestniczenia w tak ważnej uroczystości, pani Dyrektor Wiolettcie Czemarnik za możliwość organizacji akademii, Rodzicom i Uczniom za przybycie i udział w montażu oraz wszystkim tym, którzy aktywnie pomagali w naszym przedsięwzięciu.

G A L E R I A      Z D J Ę Ć     ! ! !

Tekst: Liliana Zielińska
Zdjęcia: Iwona Wiater