b_150_100_16777215_00_images_eventgallery_Woczekiwaniunaswieta_020_nazwa.jpg

Za kilka dni, gdy spadnie śnieg,

zabłyśnie pierwsza gwiazdka.

Spotkamy się, by spędzić czas

w rodzinnych ciepłych gniazdkach.

Usiądźmy przy stole pod choinką iglastą,

wszystkie świeczki zapłoną, będzie ciepło i jasno...”

Do Świąt Bożego Narodzenia przedszkolaki przygotowywały się cały adwent. Maluszki poznały tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Poprzez udział w akcjach charytatywnych zostały uwrażliwione na potrzeby innych oraz zachęcone do czynienia dobrych uczynków. Przedświąteczny czas w grupach „Żabki” i „Tuptusie” był bardzo pracowity. Najmłodsi robili ozdoby na choinkę, kolorowe łańcuchy, bombki oraz sopelki. Czwartkowe przedpołudnie dzieci spędziły na zajęciach cukierniczych. „Jak powstają pierniczki?” - o tym przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się poprzez udział w warsztatach. Dzieci zapoznały się z przepisem, przygotowały niezbędne artykuły i zagniatały ciasto. Następnie dzielnie wałkowały i za pomocą foremek wycinały różne świąteczne kształty. Wykrojone formy w postaci śnieżynek, aniołków, gwiazdeczek, choinek i wielu innych zostały upieczone w przedszkolnej kuchni, a ich aromatyczny zapach roznosił się po całym przedszkolu. Nie mogliśmy się doczekać, aż się upieką. W końcu nadszedł wyczekiwany moment i maluszki ochoczo zabrały się do dekoracji pierniczków. Wszystkie ciasteczka wyglądały przepięknie, smakowały wybornie, gdyż część uległa degustacji. Pomimo, że wielu nie mogło się oprzeć to pozostałe pierniczki dzieci zabrały do domu. Teraz nie pozostaje nic innego, jak tylko zjeść wypieki w świąteczny wieczór razem z rodzicami i rodziną.

Monika Mazur, Marzena Bartusik