b_150_100_16777215_00_images_DSC_0446.jpgUROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
„PAMIĘCI NIE DA SIĘ ZGŁADZIĆ”

Zainaugurowaliśmy dziś rok szkolny 2019/2020. Czeka nas dziesięć miesięcy wytężonej pracy, ale jeszcze na chwilę przenieśliśmy się w świat marzeń i wspomnień. Bałtyk, góry, spacery po lesie, poranna mgiełka czy też tęcza wśród rosy to obrazki z wakacji. Zamiast przyrody lody, a zamiast klasówki siatkówka to marzenia naszych uczniów. Usłyszeliśmy także świetny przepis na to, jak zostać wzorowym uczniem.
W dzisiejszym, niewątpliwie radosnym dniu nie wolno nam jednak zapomnieć o historycznym wydźwięku roku 2019. Wierszem, piosenką i towarzyszącym nam mottem „Pamięci nie da się zgładzić” uczniowie klas V wraz z  harcerzami ze szkolnej drużyny podczas uroczystego apelu wspominali 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz 75. wybuchu Powstania Warszawskiego. Wakacje w 1939 kończyły się niby normalnie, a jednak dzieci 1 września nie usiadły w szkolnych ławkach, a zamiast dzwonka usłyszały huk armat i świst pocisków. Zaczęła się II wojna światowa, która była najpotężniejszym i najstraszniejszym wydarzeniem w historii ludzkości.
1 września 2019 nasi uczniowie mają to szczęście, że w atmosferze przyjaźni i wolności mogą rozpocząć kolejny rok szkolny. Życzymy, aby był on wielką, niezwykłą i fascynującą wyprawą w nieznane.

Tekst: Liliana Zielińska, Zdjęcia: Magdalena Pociask