b_150_100_16777215_00_images_eventgallery_Misiepijazdrowesoki_DSCN4991.JPG

Kształtowanie postaw prozdrowotnych jest procesem długotrwałym i zaczyna się już w przedszkolu. Dlatego mając na uwadze zdrowie naszych wychowanków nie zapominamy o organizowaniu sytuacji edukacyjnych, które promują zdrowie. Dzieci z grupy „Misie” doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się między innymi prawidłowo odżywiać. Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców oraz warzyw. Z myślą o witaminkach, 17.10.2019r. postanowiliśmy zrobić sok jabłkowo- marchewkowy. Już wczesnym rankiem tata Wikusi przywiózł do przedszkola soczyste jabłka i chrupiące marchewki – za co serdecznie dziękujemy. Pomocną dłonią podczas przygotowania pysznego soku służył pan Wiesław Miąso. Zanim przystąpiliśmy do pracy, zaproszony gość zapoznał dzieci z urządzeniem do robienia soku - wyciskarką, jej działaniem i właściwym obsługiwaniu urządzenia. Pan Wiesław nadzorował samodzielne działania przedszkolaków, które wyciskały sok z jabłek i marchwi. Po skończonej pracy dzieci delektowały się jego smakiem. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był bez dodatku cukru i bez konserwantów.

Serdecznie dziękujemy Panu Wiesławowi za dostarczenie nam wielu cennych witamin!

Galeria zdjęć!