b_150_100_16777215_00_images_014_dynia.jpg28 października przedszkolaki z grupy Tuptusie uczestniczyły w zajęciach podczas których poznały bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest dynia. Tego dnia do przedszkola zostały przyniesione dynie, a najmłodsi ubrali się na  pomarańczowo. Niektórzy nawet przebrali się w piękne dyniowe stroje.  „Dzień Dyni” pozwolił najmłodszym poznać wielką różnorodność dyń oraz wzbogacił ich wiedzę na temat tych warzyw. Dzieci wzięły udział w licznych zabawach z udziałem dyń, między innymi: dyniowe kręgle i dyniowe zawody. Miały też okazję spróbować dyniowych smakołyków jak np.: samodzielnie przygotowane dyniowe muffinki, sok dyniowy czy pestki dyni. Było naprawdę pysznie. Ale to nie koniec atrakcji w tym dniu. Jesień w swoim bogactwie oferuje wiele inspiracji do prac plastycznych, dlatego też przedszkolaki wykonały jesienne drzewa, z użyciem kolorowych pestek dyni.