Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_eventgallery_Akademia11.11.2019_2_Copy.jpg„Sto dwadzieścia trzy tyle lat w niewoli

Sto dwadzieścia trzy tyle lat to boli!”

11 listopada to dzień, gdy Polska po stu dwudziestu trzech latach niewoli odzyskała swoją niepodległość. Pamiętając o tych wydarzeniach, 8listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z tej okazji. Uczniowie zaprezentowali inscenizację pt. „Pisk Białego Orła”. Słowem i piosenką opowiedzieli o ważnych wydarzeniach historycznych, uświadamiając ogromne poświęcenie naszych przodków na drodze do odzyskania upragnionej niepodległości. Ponadto oddali szacunek symbolom narodowym, wyrazili swoją miłość do Ojczyzny i dumę z tego, że są Polakami. Podczas akademii towarzyszył nam sztandar szkoły a wspólnie odśpiewany Hymn Polski  o godzinie 11:11 podkreślił atmosferę powagi.

W inscenizacji brali udział uczniowie klas szóstych oraz klasa „O a”. Patriotyczny charakter uroczystości podkreślił śpiew piosenek w wykonaniu harcerzy z 22 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej z naszej szkoły oraz chóru szkolnego.

Obchody tego święta wzbogaciły wiedzę uczniów, uświadomiły młodemu pokoleniu, jaką wartość ma niepodległość w życiu narodu oraz wzbudziły podziw dla wszystkich patriotów. Miłość do Ojczyzny wyrażają słowa:

„Wywalczona

Okupiona krwią

Bliska mojemu sercu

Zadana mi na zawsze

Umiłowana

Piękna, szlachetna

Polska

Polska”

GALERIA ZDJĘĆ!!!

 

Gabriela Ciebień, Beata Zymróz