b_150_100_16777215_00_images_eventgallery_CwiczeniaEwakuacyjneWNaszejSzkole_2222_Copy.jpgJesteśmy czujni zawsze i wszędzie!

Ponieważ niezbędnym zadaniem związanym z zapewnieniem bezpieczeństwa jest systematyczne przeprowadzanie próbnych ewakuacji wszystkich osób znajdujących się w szkole, dopełniliśmy go właśnie z pomocą i pod koordynacją  zaprzyjaźnionego inspektora ds. ochrony przeciwpożarowej, pana Mariusza Jodłowskiego i osób do tego wyznaczonych.

Wysłuchaliśmy ciekawej prelekcji, podczas której mogliśmy zaktualizować swoją wiedzę nt. postępowania podczas pożaru lub zagrożenia ładunkiem wybuchowym.

Następnie ogłosiliśmy ćwiczenia ewakuacyjne. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły zgodnie z Instrukcją Bezpieczeństwa Pożarowego i  planem ewakuacyjnym opuścili budynki szkolne i udali się na miejsce zbiórki. Celem treningu było oswojenie wszystkich z sytuacją zagrożenia, wykonanie określonych czynności zgodnie z ustalonymi procedurami.

Bardzo ważne jest kształtowanie już od najmłodszych lat umiejętności odpowiedniego postępowania w razie niebezpieczeństwa.

Serdecznie dziękujemy za cenne rady i wskazówki. Umiemy już prawidłowo działać!

GALERIA ZDJĘĆ!!!

Tekst i zdjęcia: Liliana Zielińska