Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_eventgallery_WigiliaSzkolna2019_222_Copy.JPG„1:0 dla Nieba”

Pod takim hasłem odbyła się uroczysta Wigilia, w której uczestniczyła cała społeczność szkolna w Niedźwiadzie Dolnej. Tegoroczne jasełka przygotowane zostały przez uczniów klas IIa i VIII. Do występu przyłączyli się również: Szymon Zima z klasy VIa oraz  dzieci z klas 0a i 0b.

W jasełkowym przedstawieniu siły dobra i zła – nieba i piekła toczyły odwieczny bój o ludzkie dusze. W centrum scenicznych wydarzeń znalazł się Lucyfer poszukujący sposobu, jak ściągnąć ludzi na złą drogę i zgasić nadzieję na Boże Narodzenie. Był również Archanioł, który martwiąc się losem ludzi pragnął obudzić w nich wiarę. Zarówno jeden jak i drugi mieli swoich pomysłowych pomocników. Anioły próbowały zaradzić smutkom Archanioła a diabły usilnie starały się przeszkodzić w przyjściu Jezusa na świat. Pojedynek zakończył się wynikiem: 1:0 dla Nieba, dzięki czemu mogliśmy świętować narodzenie Pana, którego w ubogim żłóbku odwiedzili pasterze i trzej królowie.  

Jasełka oraz radosny śpiew kolęd w wykonaniu szkolnego chóru, pod kierunkiem Pana Stanisława Wośko wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój. Harcerze na ręce Pani Dyrektor Wioletty Czemarnik przekazali Betlejemskie Światło Pokoju, które następnie trafiło na wspólny stół wigilijny, przy którym usiedli wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły.  Po modlitwie, poprowadzonej przez księdza proboszcza Mariana Barana, wszyscy złożyli sobie serdeczne życzenia, łamiąc się tradycyjnym opłatkiem. Cała uroczystość została zwieńczona wigilijną wieczerzą i wspólnym kolędowaniem.

Serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie Rachwał oraz wszystkim Rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie potraw na  naszą szkolną Wigilię.

Życzymy wszystkim pięknych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech w naszym życiu każdego dnia wygrywa „Niebo”.

 GALERIA ZDJĘĆ!

Agnieszka Kucab, Joanna Wojnarowska, Elżbieta Strzałka