b_150_100_16777215_00_images_048_pizza.jpg9 lutego na całym świecie uznany jest za Międzynarodowy Dzień Pizzy. Przedszkolaki z grupy „Tuptusie” ten dzień obchodziły 4 lutego. Tego dnia sala przedszkolna zamieniła się we włoską pizzerię. Dzieci bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę. Wielką frajdę najmłodszym sprawiły już same przygotowania: wyrabaianie ciasta, smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem. Kiedy gotowe pizze piekły się w piecu dzieci poznały jej historię, kraj pochodzenia i ulubione dodatki do pizz na całym świecie. Podczas zabaw plastycznych przedszkolaki za pomocą różnych makaronów wykleiły kontur Włoch. Następnie najmłodsi z wielkim apetytem próbowali własnoręcznie przygotowanego włoskiego przysmaku. Zapach pizzy unosił się po całym przedszkolu i nie sposób było jej się oprzeć. Na koniec dnia na dzieci czekały ciasteczka w kształcie pizzy.

Tekst: Monika Mazur-Jagielska
Zdjęcia: Magdalena Bieszczad