b_150_100_16777215_00_images_026_tystu_czwartek.jpgPrzedszkolaki z grupy Tuptusie także obchodziły Tłusty Czwartek. Dzieci od rana przygotowywały składniki na faworki. Ubrane w kucharskie fartuchy i czapki wyczarowywały smakołyki na ten słodki dzień. Przy pomocy Pani Dorotki wybijały jajka, wysypywały mąkę, wyrabiały ciasto, wałkowały i wycinały faworki. W całym przedszkolu rozchodził się zapach domowych wypieków. Posypane cukrem pudrem słodkości były gotowe do jedzenia. Dzieci zajadały się nimi i były dumne, ponieważ same uczestniczyły w przygotowaniu tych pyszności.
Tego dnia w przedszkolu najmłodsi dowiedzieli się o zwyczajach i obrzędach ostatkowych kultywowanych w naszych rodzinach. Takie działania są doskonałym sposobem, aby w ciekawy sposób tworzyć okazje do poznawania tradycji.

Tekst: Monika Mazur-Jagielska
Zdjęcia : Magdalena Bieszczad