b_150_100_16777215_00_images_94728983_646205206160535_6377476004436246528_n_1.jpgZ okazji Światowego Dnia Ziemi klasy drugie postanowiły pokazać innym, że segregacja odpadów oraz recykling  to nie tylko  obowiązek  nas wszystkich ale również świetna zabawa.  Uczniowie wzięli udział w ekologicznym pokazie mody. Z surowców wtórnych, które mieli w domu wykonali ciekawe i pomysłowe stroje. Wykorzystali do tego reklamówki, gazety, butelki, opakowania i inne odpady, które normalnie wyrzucamy.  Rodzice w roli projektantów i fotografów w bardzo dużym stopniu przyczynili się do zwieńczenia tego projektu. Serdecznie dziękujemy im za pomoc. Projekt nauczył dzieci, czym jest recykling i że warto go stosować bo dawanie „śmieciom” choć na chwilę drugiego życia może sprawiać prawdziwą frajdę. Wszyscy również  pamiętali, aby po zakończeniu pokazu mody i demontażu  części składowych stroju dokonać ich segregacji. Ponadto uczniowie w pięknych pracach plastycznych pokazali, że nasza planeta potrzebuje pomocy każdego z nas. Niech to przesłanie ekologiczne, które widać w każdej pracy będzie przestrogą i nauką dla każdego dziecka i każdego dorosłego, aby wszystkim nam żyło się lepiej.

G A L E R I A        Z D J Ę Ć

Agnieszka Baran, Agnieszka Kucab