b_150_100_16777215_00_images_GRUPOWE.jpgSzlak Orlich Gniazd to miejsce, które każdy człowiek powinien zobaczyć. Szlak prowadzi przez główne „Orle Gniazda” czyli ruiny zamków i warowni zlokalizowanych na skałkach. Wchodzące w jego skład twierdze broniły niegdyś pogranicza Królestwa Polskiego ze Śląskiem.  Uczestnicy mieli okazję zobaczyć kilka wybranych obiektów, takich jak: Brama Krakowska, Maczuga Herkulesa, Igła Deotymy czy Zamek w Ogrodzieńcu, który zrobił na dzieciach największe wrażenie. Nie bez powodu jest on zaliczany do najpiękniejszych zamków w Polsce. Pozostałości po przepięknych zamkach w Bobolicach i Mirowie przykuły również naszą uwagę. Ojcowski Park Narodowy zachwycił nas swoim naturalnym pięknem. Nie na co dzień możemy wejść do takich miejsc, jak Jaskinia Ciemna czy inne, gdzie nad głowami wiszą malutkie, bardzo przyjazne dla turystów, nietoperki. Są one symbole parku w Ojcowie. Wspinaczka po górze piachu na Pustyni Siedleckiej była nie lada wyzwaniem dla dzieciaków. Zwiedzanie nie byłoby tak ciekawe, gdyby nie pasjonujące i wesołe opowieści naszej przewodniczki, która zarażała nas swoją miłością do tamtych miejsc. Niesamowitym duchowym przeżyciem była wizyta w Częstochowie.  Moc cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej oraz potęgę Jasnej Góry odczuli z pewnością wszyscy uczestnicy.
Wycieczka ta była zapewne żywą i bardzo ciekawą lekcją historii i geografii. Do domów wróciliśmy pełni wrażeń mając w naszej pamięci niezapomniane widoki z tak pięknego zakątka Polski.

...G A L E R I A        Z D J Ę Ć...

Tekst: Liliana Zielińska. Zdjęcia: Sylwia Ozga