b_150_100_16777215_00_images_036_nazwa.jpg25 września przedszkolaki z grupy MISIE obchodziły Dzień Grzyba🍄🍄🍄. Tego dnia odwiedził nas Pan Krzysztof Kosiński, który pokazał najmłodszym z jakich części składa się grzyb. Dzieci poznały także różne odmiany grzybów i dowiedziały się jakie są różnice w ich wyglądzie. Teraz już wiedzą, że grzyby pomimo kuszącego zapachu i wyglądu, mogą być bardzo trujące i nigdy nie należy ich zrywać bez obecności dorosłego, który zna się na ich odmianach 🍄🍁🍂. Najmłodsi  w pełni wykorzystali  dary jesieni przygotowując ścieżkę sensoryczną. Przedszkolaki rozwijały  swoje wrażenia dotykowe i stymulowały zmysły przechodząc boso po liściach, kasztanach, mchu, szyszkach, jarzębinie i orzechach.

Monika Mazur-Jagielska