b_150_100_16777215_00_images_DSC_0210.jpgb_150_100_16777215_00_images_DSC_0230.jpgPolski język jest naszym dziedzictwem kulturowym, które przez lata kształtowało nasz naród i pozwoliło przetrwać Polskości w trudnych czasach. Należy do jednych z najtrudniejszych języków świata, ale jest piękny i godny naszego szacunku. Dbajmy o piękną wymowę i poprawny zapis!
W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole dla uczniów klas I-III odbyły się konkursy: kaligrafii, czytania i ortografii. W konkursie kaligrafii uczniowie mieli za zadanie przepisać najpiękniej jak potrafią tekst o Polsce. Uczniowie zachwycili nawet samych siebie, zadbali o staranność i piękny kształt liter. W konkursie czytania na etapie klasowym duża liczba dzieci przygotowała się bardzo dobrze. Wyłoniono po 3 osoby z każdej klasy, które przeszły do finału. Końcowy etap polegał na przeczytaniu nowego tekstu z zachowaniem artykulacji i ekspresji oraz jak największej płynności i poprawności. W konkursie ortografii uczniowie mieli za zadanie uzupełnić dyktando pamiętając o zasadach ortograficznych. Mistrzów wybrała komisja w składzie: Pani dyrektor Wioletta Czemarnik i pani Wiesława Miąso. Gratulujemy! Gratulujemy również pozostałym uczestnikom.

Wyniki:

Konkurs kaligrafii

Mistrz kaligrafii: Zuzanna Darłak, Krzysztof Kopala, Wiktoria Skóra, Natalia Pociask, Milena Pawlus

Wicemistrz kaligrafii: Wiktoria Przypek, Natalia Tabasz, Antoni Cabaj, Milena Bieszczad, Kamila Jezior

Konkurs czytania

Mistrz czytania: Zuzanna Darłak, Kacper Sowiźrał, Emilia Cetnar