b_150_100_16777215_00_images_eventgallery_DzienZiemiIIIa_DSC_0305_Copy.JPG„Zróbmy coś ważnego dla Niej – dla Ziemi…”

Tegorocznym motywem przewodnim Dnia Ziemi jest hasło: „Przywróćmy naszą Ziemię”. Nasza szkoła, jak co roku, przyłączyła się do świętowania tego bardzo ważnego wydarzenia.  Nie tylko w dniu 22 kwietnia, ale przez cały rok, powinniśmy pamiętać, że planeta, na której żyjemy, nie jest naszą własnością i że to od naszej postawy zależy, jaką Ziemię zamieszkają następne pokolenia.

W tym roku Dzień Ziemi obchodziliśmy przez cały tydzień. Wszyscy uczniowie szkoły zostali zaproszeni do zrobienia „czegoś ważnego” dla naszej planety. Można było przytulić się do drzewa, pochodzić boso po trawie, posadzić rośliny lub posprzątać śmieci w najbliższej okolicy. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem, co doskonale odzwierciedlają przesłane przez uczniów zdjęcia.

Ponadto, klasa IVa przygotowała piękny filmik na temat Dnia Ziemi, który można obejrzeć na naszym szkolnym facebooku pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=aeE6nCEDBwU Nagrywanie scenek okazało się dla uczniów ciekawym doświadczeniem aktorskim. Wszyscy wykazali się kreatywnością, poczuciem humoru oraz wiedzą z zakresu ekologii.  Również dzieci z  klasy IIIa postanowiły uczcić tak ważne święto. Zaprezentowały się w krótkim, ale jakże wymownym przedstawieniu, które miało uświadomić wszystkim, jak bardzo może zmienić się wygląd Ziemi, jeśli przestaniemy o nią dbać.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przyłączyli się do świętowania Dnia Ziemi oraz Rodzicom, którzy poświęcając swój czas, zadbali o to, aby również najmłodsi uczniowie mogli wziąć udział w szkolnej akcji.

Galeria z przedstawienia klasy IIIa.

Galeria zdjęć od uczniów.

Barbara Wiktor,  Agnieszka Kucab, Joanna Wojnarowska