b_150_100_16777215_00_images_eventgallery_DzienMamy1-3_DSC_8906.jpgO mamie i tacie można mówić wiele. To najpiękniejsze słowa świata. Można je wypowiedzieć, można je wyśpiewać, można wytańczyć. W ten właśnie sposób uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej pragnęli wyrazić miłość i wdzięczność swoim rodzicom. Na scenie zaprezentowali się w tańcach i piosenkach. Repertuar taneczny był różnorodny. Klasa IIIA, czyli „Trzeciaki Niedźwiedziaki” wykonała koncert „Na ludową nutę”. Ludowe stroje współgrały z tańcami i przyśpiewkami znanymi od dawna jako ludowe, biesiadne. Groźnie wyglądający chłopcy z klasy IIIB zatańczyli taniec piracki, który zakończył się złapaniem dziewczynek w sieć. One jednak z łatwością się uwolniły, by zaśpiewać piękną piosenkę” „Cudownych rodziców mam”. Z kolei słodko wyglądające jak Minionki dzieci z klasy I B zatańczyły energetyczny i żywiołowy minionkowy taniec. Klasa IA zatańczyła dwa tańce. Jeden z nich to wspólny układ do piosenki „Jerusalema”. Drugi był „Taniec z szablami”, jednak zamiast szabli dzieci użyły kół hula-hop. Klasa II również zaprezentowała dwa tańce. Chłopcy z krzesłami , dziewczynki natomiast piękny taniec z szarfami.
Różnorodność repertuaru oraz strojów i rekwizytów tanecznych sprawiła, że występ był ciekawy i na pewno pokazał zdolności dzieci, z których na pewno dumni są rodzice. A to wszystko dla nich w podziękowaniu za trud i miłość, którą okazują dzieciom każdego dnia.

Nauczycielki  klasa 1-3

GALERIA ZDJĘĆ -ZAPRASZAMY!!!!