b_150_100_16777215_00_images_Photo10.jpg

Prymas Stefan Wyszyński uchwałą Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej został ustanowiony Patronem 2021 roku w 120. rocznicę urodzin i 40. rocznicę śmierci.

Nasz Powiat Ropczycko – Sędziszowski wraz z Panią Wicestarostą Bernadetą Frysztak był organizatorem Podkarpackiego Konkursu wiedzy o Kardynale Wyszyńskim – dla szkół podstawowych i Powiatowego Konkursu Plastycznego pod hasłem ,,Po Bogu najbardziej kocham Polskę ‘’ Kardynał Stefan Wyszyński w oczach dzieci i młodzieży.

W tym konkursie wzięła udział nasza szkoła. Uczniowie wykonali 18 prac konkursowych. Dnia 9.06.2021r. w ogrodach klasztoru OO. Kapucynów w Sędziszowie Małopolskim odbył się uroczysty Finał Konkursów, podczas którego laureaci odebrali swoje nagrody w tym uczniowie naszej szkoły.

• Izabella Królikowska z kl. VIIb – III miejsce
  • Kinga Staroń z kl. VIIb – III miejsce
  • Konrad Staroń z kl. VIa – wyróżnienie
  • Dawid Ozga z kl. IVb – wyróżnienie

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom z naszej szkoły, gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów.

Finał swoją obecnością zaszczycił między innymi Jego Ekscelencja biskup Kazimierz Górny, który wspomniał św. Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego. Na koniec udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.