b_150_100_16777215_00_images_eventgallery_KonkursBasniowy2021_OGLNOPOLSKI_KONKURS_-_DZIE_POSTACI_Z_BAJEK88_Copy.jpg„Baśniowa rodzina w obiektywie” – pod takim hasłem odbyła się VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznego pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty Małgorzaty Rauch oraz Burmistrza Ropczyc Bolesława Bujaka. Patronat medialny objęła Telewizja Miejska Ropczyce,  TVP3 Rzeszów oraz Miesięcznik „Ziemia Ropczycka”. W tegorocznym konkursie wpłynęło do naszej szkoły 700 pięknych, baśniowych fotografii z całej Polski. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać zdjęcie, przedstawiające członków swojej rodziny w wybranej scenie i strojach z dowolnej baśni literackiej lub legendy.

Jak co roku, ogłoszenie wyników miało miejsce 5 listopada, w dniu, w którym przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Zaproszenie na tę uroczystość przyjęli: starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie Pan Paweł Boratyński, Wicestarosta Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego Pani Bernadeta Frysztak oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ostrowie Pani Maria Wielgus. Z przyczyn pandemicznych nie mogliśmy, tak jak podczas poprzednich edycji gościć wszystkich laureatów. Jednakże uroczystość ogłoszenia wyników konkursu była transmitowana w internecie.

Na początku Pani Dyrektor Wioletta Czemarnik powitała zaproszonych gości oraz podziękowała wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Pani Wiesława Miąso oraz Pani Liliana Zielińska odczytały nazwiska laureatów. Do gratulacji przyłączyli się również zaproszeni goście. W celu uświetnienia tak ważnego dnia dla naszej szkoły, najmłodsi uczniowie, przy dużym wsparciu koleżanek i kolegów z najstarszych klas, przygotowali piękne, bajkowe przedstawienie o zaczarowanym pociągu. Któż z nas nie chciałby choć na chwilę wsiąść do pociągu, który podróżuje po krainach baśni i bajek, w których dobro nad złem zwycięża, w których panuje radość i w których spełniają się marzenia. Wystarczy sięgnąć po ulubioną baśń i pozwolić ponieść się wyobraźni. Zapraszamy do czytania…

Szczególne podziękowania za wsparcie i życzliwość kierujemy do naszych Sponsorów:

Gmina Ropczyce

Stowarzyszenie Przyjaciół Niedźwiady Dolnej