b_150_100_16777215_00_images_0001010202.jpg

 

 #PoznajPolskę

W dniach 6 – 8 czerwca 2022 r. uczniowie klas VI, VII i VIII wzięli udział w wycieczce do Wrocławia zorganizowanej w ramach rządowego programu „Poznaj Polskę”.

Poznawanie stolicy Dolnego Śląska rozpoczęliśmy od najstarszej części miasta – Ostrowa Tumskiego. Następnie, szukając sympatycznych, wrocławskich krasnali zwiedziliśmy historyczne centrum Wrocławia, mi.in. Ratusz, renesansowe kamieniczki - Jaś i Małgosia oraz okolice Rynku.

Drugi dzień wycieczki rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Wody „Hydropolis”,  multimedialnym centrum wiedzy o wodzie. Następnym punktem był Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie mogliśmy podziwiać różnorodność roślin. W Parku Szczytnickiego zwiedziliśmy jedną z najbardziej charakterystycznych wizytówek Wrocławia - Halę Stulecia. Drugi dzień zakończyliśmy na Sky Tower, gdzie z tarasu widokowego podziwialiśmy piękną panoramę miasta.

Ostatni dzień naszej wycieczki to wizyta w Rotundzie Panoramy Racławickiej, gdzie mogliśmy podziwiać monumentalne dzieło „Bitwa pod Racławicami”. Na zakończenie naszej trzydniowej podróży zwiedziliśmy Zamek w Pszczynie. Z dużym zaciekawieniem wysłuchaliśmy historii związanych z właścicielami Pałacu, mi.in, księżniczki Daisy i jej rodziny.

Wspólnie spędzony czas służył nie tylko zdobywaniu wiedzy i poznawaniu nowych miejsc, ale także integracji. Pełni wrażeń wróciliśmy do naszych domów. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wyjazdy.

Tekst: Elżbieta Strzałka, Liliana Zielińska

Zdjęcia: Wioletta Czemarnik, Monika Kramarz, Liliana Zielińska, przedstawiciele uczniów

 

GALERIA ZDJĘĆ