Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_AAA1.jpgMama i tata to najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka. Dlatego bardzo uroczyście obchodzimy w naszej szkole Święto Rodziców.  Chcemy, aby każda mama i każdy tata czuli się wyjątkowo, podziwiając swoją pociechę na naszej „Baśniowej Scenie”.

W tak ważnym dniu zaszczycili nas również swoją obecnością Wicestarosta Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego Pani Bernadeta Frysztak, Radny Rady Powiatu Pan Jarosław Broda, Radny Rady Powiatu Pan Stanisław Wrona oraz Radny Rady Miejskiej Pan Kazimierz Mądro.

Zanim mali artyści przedstawili swoje talenty, zaproszeni rodzice i goście wysłuchali kilku słów od Pani Dyrektor Wioletty Czemarnik, która ciepło wszystkich przywitała.

Występy rozpoczęły rozśpiewane i roztańczone przedszkolaki, które pod czujnym okiem pań wychowawczyń, zaprezentowały wesołe piosenki oraz wspaniałe układy taneczne. „Żabki” pomagały Panu Hilaremu poszukać okularów, „Tuptusie” zatańczyły z kapeluszami a „Misie” wystąpiły do  piosenki „Miał raz tata fiata grata”. Klasa „0a” zaprosiła rodziców  na spacer po najbardziej znanej ulicy Paryża, a klasa „0b” zaprezentowała niezwykłą opowieść o sile przyjaźni i lojalności, wzajemnym wsparciu i pomocy, niezależnie od okoliczności.  Klasa Ia przedstawiła  spektakl słowno-muzyczny i opowiedziała, o tym jak to się stało, że Mama Tatę poznała. Pierwszaki z klasy 1b zatańczyli układ taneczny do piosenki  Urszuli Sipińskiej „Cudownych rodziców mam”, a klasa 2a zaprosiła gości do oglądania rodzinnych pogaduszek. Uczniowie klasy 2b,  przedstawili wiersze Jana Brzechwy " Leń" i " Żaba". Chłopcy  z klasy III przenieśli nas na Dziki Zachód, a dziewczynki pięknie zatańczyły.

W końcowej części uroczystości, zaproszeni Goście, skierowali kilka ciepłych słów do Rodziców, składając im życzenia, w dniu ich święta oraz  wyrazili słowa uznania i podziękowania dla dzieci, Pani Dyrektor i nauczycieli za przygotowanie pięknego programu artystycznego.

GALERIA ZDJĘĆ ! ! !

Tekst: Agnieszka Kucab, Laura Główka