Zamek w Łańcucie i Radio Via

b_150_100_16777215_00_images_eventgallery_LancutRadioVia2_20240612_100632.jpgTym razem w poszukiwaniu baśniowych miejsc wybrali się uczniowie klasy 2a i 2b oraz przedstawiciele klasy 3b. 12.06.2024r. dzieci odwiedziły Muzeum-Zamek w Łańcucie - obiekt uhonorowany tytułem "Cuda Polski 2024" w plebiscycie National Geographic Traveler. Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowań uczniów historią i sztuką oraz uwrażliwienie na jej piękno. "Baśniowi" uczniowie rozpoczęli zwiedzanie Wielkiej Sieni. Później dzieci z entuzjazmem przemieszczały kolejne apartamenty, korytarze i komnaty. Miejscem, gdzie uczniowie podziwiali pokaźną kolekcję powozów oraz liczne trofea łowieckie była Wozownia i Stajnia.
Piękna aura sprzyjała spacerom po pięknym pałacowym parku. Uczniowie podziwiali ogromne, stare drzewa, wielobarwne aranżacje kwiatowe, fontanny i rzeźby. Nie zabrakło również czasu na zakup pamiątek.
Z zamku, nasze "księżniczki i książęta" wyruszyli w dalszą podróż. Tym razem wycieczka zatrzymała się na ul. Zamkowej w Rzeszowie. O ile przebywanie w zamkowych komnatach jest niemal codziennością dla naszej baśniowej drużyny, to obecność w rozgłośni radiowej Radia VIA, była debiutem dla każdego ucznia. Dzieci zapoznały się z pracą prezentera radiowego oraz funkcjonowaniem radia. Niezapomnianym przeżyciem dla uczniów były życzenia na antenie dla wszystkich słuchaczy. Szczęśliwe, z uśmiechem na twarzy dzieci, wróciły do domu z niecierpliwością oczekując kolejnej wycieczki.
Radio Via
Zamek w Łańcucie

Marzena Bartusik, Sylwia Białorucka

GALERIA ZDJĘĆ