b_150_100_16777215_00_images_eventgallery_ProgramProfilaktycznyPrzeciwdzialanieNarkomaniinarkomania_3.jpgW bieżącym roku szkolnym, w naszej szkole realizowany był program profilaktyczny z zakresu przeciwdziałania narkomanii. Głównym jego celem było pokazanie uczniom, że narkomania oraz alkoholizm to poważne problemy całej rodziny, które często prowadzą do trudności we wzajemnych relacjach. 

Program realizowany był w formie pozalekcyjnych zajęć gier planszowych, w ramach których uczniowie poznali zasady różnych gier. Miłośnicy szachów mieli okazję spotkać się z wielkim pasjonatem szachów, panem Janem Bobulskim, który wprowadził ich w niezwykły świat „królewskiej gry”.

W ramach projektu odbyła się pogadanka ze szkolną higienistką, panią Zofią Król, która przybliżyła uczniom problem narkomanii i alkoholizmu w rodzinie oraz uzależnień od internetu. Uczestnicy projektu spotkali się również z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach, panem dzielnicowym Adamem Sroką. Uczniowie dowiedzieli się, jakie konsekwencje prawne wynikają z niewłaściwych zachowań. Mieli możliwość założenia specyficznych okularów, jakimi są narkogogle i alkogogle, które symulują wiele skutków używania narkotyków czy alkoholu.

W ramach  projektu został zorganizowany turniej gry planszowej „Kto pozmywa”, podczas którego uczniowie zmierzyli się w trzech rundach eliminacyjnych. Rozgrywki finałowe wyłoniły zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii klas IV – VI: I miejsce – Karol Zajchowski, II miejsce – Szymon Babicz i Remigiusz Czarnecki , III miejsce – Milena Wiater. W kategorii klas VII –VIII: I miejsce – Patryk Jezior, II miejsce - Konrad Staroń, III miejsce – Michał Wiater i Dawid Zima.  Nagrodami dla zwycięzców były gry planszowe oraz drobne upominki.

Narkomania to jeden z poważniejszych współczesnych problemów społecznych, dlatego mamy nadzieję, że działania przeprowadzone w ramach projektu pozytywnie wpłyną na bezpieczne zachowania uczniów w szkole oraz poza nią.

GALERIA ZDJĘĆ!

Agnieszka Kucab, Joanna Wojnarowska, Elżbieta Strzałka