Czytaj więcej...😀🕵️‍♀️ Kolejna zbiórka za nami. Tym razem zuchy z klasy 3 uczestniczyły w grze terenowej. Bardzo pomocne były młodsze zuchy z klasy 2 , które świetnie poradziły sobie w prowadzeniu całej zabawy. Najważniejszym zadaniem było zdobycie szyfru, aby odblokować szkolny sejf. Tajna misja ma na celu integracje oraz współdziałanie w grupie, a nasze zuchy bardzo lubią takie formy zbiórek.

 

GALERIA ZDJĘĆ!!!!

"Kubuś Puchatek to nasz przyjaciel,

gdy widzi miodek to w górę skacze,

Wtedy ma humor,wesołą minkę

i głaszcze swój brzuszek wielki jak piłkę".

W tym tygodniu przedszkolaki z grupy przedszkolnej "Żabki", "Tuptusie" i "Misie" obchodziły DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA. Tego niezwykle przyjaznego, ale nieco niezdarnego puchatego misia, kochającego miodek, znają i  uwielbiają dzieci na całym świecie. By uczcić ten dzień przedszkolaki przyszły ubrane w kolorach: czerwonym, żółtym i pomarańczowym. Miały okazję dowiedzieć się jaka była historia powstania książki o przygodachPuchatka oraz obejrzały prezentację, której celem było przybliżenie dzieciom postaci Kubusia Puchatka oraz jego przyjaciół. Po obejrzeniu prezentacji odbył się krótki quiz.Nie zabrakło równieżczytania książeczki o Puchatku.

Kubuś w prosty sposób uczy wielu życiowych mądrości oraz pokazuje, że warto cieszyć się z nawet najmniejszych rzeczy. Jest życzliwy dla innych, a przyjaźń i pomaganie są dla niego bardzo ważne.

Przedszkolaki rozwiązywały również zagadki dotyczące przyjaciół ze Stumilowego Lasu, układały puzzle, wykonywały  prace plastyczne związane z Kubusiem. Były różne zabawy, degustacja miodku, fotobudka, piniata i inne atrakcje. To był prawdziwie Kubusiowy dzień!Uśmiech zagoścł na buzi każdego przedszkolaka, co można zauważyć na zdjęciach naszej galerii. 

 

Czytaj więcej...

 

GALERIA ZDJĘĆ!!!

 

 

 

Anna Mazur

Czytaj więcej...Sukces Karol-ów dwóch!

Z uśmiechem informujemy, że dwóch naszych uczniów dostało się do drugiego etapu przedmiotowego konkursu z informatyki organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Zadania Karola Ozgi oraz Karola Bobulskiego podczas pierwszego etapu były związane z językiem programowania Python.

Wejście dwóch naszych reprezentantów do grona blisko 160 zakwalifikowanych z terenu całego województwa młodych informatyków jest niewątpliwie dużym sukcesem.

Dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i pracę, bez której tych wyników, by nie było.

Gratulujemy i czekamy na II etap!

Czytaj więcej...W bieżącym roku szkolnym, w naszej szkole realizowany był program profilaktyczny z zakresu przeciwdziałania narkomanii. Głównym jego celem było pokazanie uczniom, że narkomania oraz alkoholizm to poważne problemy całej rodziny, które często prowadzą do trudności we wzajemnych relacjach. 

Program realizowany był w formie pozalekcyjnych zajęć gier planszowych, w ramach których uczniowie poznali zasady różnych gier. Miłośnicy szachów mieli okazję spotkać się z wielkim pasjonatem szachów, panem Janem Bobulskim, który wprowadził ich w niezwykły świat „królewskiej gry”.

W ramach projektu odbyła się pogadanka ze szkolną higienistką, panią Zofią Król, która przybliżyła uczniom problem narkomanii i alkoholizmu w rodzinie oraz uzależnień od internetu. Uczestnicy projektu spotkali się również z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach, panem dzielnicowym Adamem Sroką. Uczniowie dowiedzieli się, jakie konsekwencje prawne wynikają z niewłaściwych zachowań. Mieli możliwość założenia specyficznych okularów, jakimi są narkogogle i alkogogle, które symulują wiele skutków używania narkotyków czy alkoholu.

W ramach  projektu został zorganizowany turniej gry planszowej „Kto pozmywa”, podczas którego uczniowie zmierzyli się w trzech rundach eliminacyjnych. Rozgrywki finałowe wyłoniły zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii klas IV – VI: I miejsce – Karol Zajchowski, II miejsce – Szymon Babicz i Remigiusz Czarnecki , III miejsce – Milena Wiater. W kategorii klas VII –VIII: I miejsce – Patryk Jezior, II miejsce - Konrad Staroń, III miejsce – Michał Wiater i Dawid Zima.  Nagrodami dla zwycięzców były gry planszowe oraz drobne upominki.

Narkomania to jeden z poważniejszych współczesnych problemów społecznych, dlatego mamy nadzieję, że działania przeprowadzone w ramach projektu pozytywnie wpłyną na bezpieczne zachowania uczniów w szkole oraz poza nią.

GALERIA ZDJĘĆ!

Agnieszka Kucab, Joanna Wojnarowska, Elżbieta Strzałka