20230418 194029Baśniowa Kuźnia Talentów
 
Gdybyśmy chcieli opisać kolejnego zdolnego, młodego człowieka w kilku słowach z pewnością byłyby to: scena, mikrofon, wolontariat, rakietka tenisowa i piłka. Bohaterką dzisiejszej odsłony Baśniowej Kuźni Talentów jest Wiktoria Białorucka, uczennica klasy VIIIb.
Od najmłodszych lat jest aktywną wolontariuszką działającą w Związku Harcerstwa Polskiego. Angażuje się w działania organizowane nie tylko przez szkołę, lecz także te, które obejmują obszar gminy, czy powiatu.
Swoje zdolności na wielu płaszczyznach rozwija od kilku lat.
Trenuje tenis stołowy od dłuższego czasu co jedynie w tym roku zaowocowało otarciem się o medal podczas wojewódzkich rozgrywek. Zawody w siatkówce również zakończyły się sukcesem na szczeblu gminnym.
Największe wrażenie jednak robi to, czego nie można zobaczyć (chociaż potwierdzone są informacje o gęsiej skórce), a jedynie usłyszeć. W Wiktorii, chociaż jest drobnej budowy, drzemie potężny, ciągle szlifowany głos. Jej wykonania rozmaitych piosenek ubogacały m.in. Dzień Europejski, Piknik Sportowy, Jasełka, Spotkanie w Akademii Pana Kleksa czy Misterium Wielkanocne.
Wiktorii gratulujemy sukcesów i życzymy ciągłego rozwoju. Zaznaczamy również, że prawdziwymi szczęściarzami są ci, którzy mieli, mają i będą mieli przyjemność słuchać jej śpiewu, a przegrać z nią w tenisa to żadna ujma.