Czytaj więcej...Integracyjna nocka klas czwartych

Piątkowe popołudnie 10 maja uczniowie klas czwartych spędzili w wyjątkowy sposób. Spełniło się jedno z ich marzeń – mogli przyjść do szkoły, by móc w niej nocować. Wraz z wychowawcami oraz nauczycielami wspomagającymi uczestniczyli w zajęciach z psycholog szkolną Panią Martą Śledzioną, w trakcie których rozwijali komunikację niewerbalną, współpracę w grupach, a także odkrywali to, w jaki sposób są postrzegani przez zespół klasowy.

Ważnym punktem spotkania było samodzielne przygotowanie kolacji pod okiem zaproszonych gości – Pani Basi Skóry oraz Basi Biedroń z KGW Niedźwiada. Własnoręcznie przygotowana pizza smakowała rewelacyjnie! Serdecznie dziękujemy Paniom Basiom za cenne wskazówki oraz poświęcony czas. Nie zabrakło także ulubionych gier zespołowych, planszówek oraz wspólnych zabaw przy muzyce.

 Czas spędzony z rówieśnikami z pewnością pozostanie na długo w pamięci dzieci, wzmocni więzi oraz będzie cennym doświadczeniem, które zaowocuje w przyszłości.

 

Galeria zdjęć

#SP! #SerceiPomoc

 Czytaj więcej...
1 grudnia 2023 r. odbył się mikołajkowy wyjazd klas czwartych do kręgielni "Laguna" w Ropczycach. Celem wycieczki było propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów nietypową dyscypliną sportu, zacieśnianie relacji wśród rówieśników, a przede wszystkim prezent mikołajkowy dla grzecznych dzieci. Uczniowie mieli możliwość poznania sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu. Uczyli się kulturalnego zachowania w miejscach publicznych. Współzawodnictwo na torze wiązało się ze świetną zabawą.
Pobyt w kręgielni był wspaniałą rozrywką dla naszych dzieci i świetnym sposobem na wspólną integrację przy przekąskach i wesołych rozmowach. Gra okazała się niezwykle wciągająca. Dużą frajdą było zbijanie kręgli i zdobywanie punktów. Pobyt w kręgielni dostarczył uczestnikom wyjazdu wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Było super!!!
Dziękujemy Rodzicom za bardzo miły prezent mikołajkowy.
Podczas wyjazdu mieliśmy okazje świętować urodziny wychowawczyni klasy 4a - Pani Lili. Wychowankowie przygotowali występ, który był utrzymany w ścisłej tajemnicy, dlatego wywołał ogromną radość na twarzy solenizantki. Była to okazja do nauki wspólnego świętowania, cieszenia się radością drugiego człowieka.
 
#SP! #SerceiPomoc

FotoRelacja z tego wydarzenia

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Nasza szkoła bierze udział w projekcie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie #SP!SerceiPomoc od początku wdrożenia. W ramach tego projektu realizowane są zadania mające na celu łagodne przejście z edukacji wczesnoszkolnej do klasy czwartej.
Dnia 29 września Dyrektor Szkoły Wioletta Czemarnik odebrała z rąk Pani Kurator Małgorzaty Rauch certyfikat II stopnia - „Klasa IV na szóstkę!”
W tym roku szkolnym kontynuujemy udział w projekcie.


#SP! #SerceiPomoc

Czytaj więcej...Wioska Indiańska "Fort Wapiti"
 
Uczniowie klas 4a, 4b oraz 5 wraz z wychowawcami i panią Kasią mieli okazję zgłębić tajemnice życia Indian w Wiosce Indiańskiej "Fort Wapiti".
Barwna opowieść o codzienności mieszkańców Ameryki Północnej była uwerturą przed prawdziwą ucztą, jaką były zajęcia w grupach. Mieliśmy okazję strzelać z łuku, rzucać do celu, łowić ryby, a także wykonać naszyjniki i inne pamiątki. Pobyt w Wiosce sprawił uczniom, jak i opiekunom wiele radości. Uczniowie wykazali się kulturą osobistą i wiedzą, a wycieczka była wspaniała okazją do integracji.
 
Wyjazd został zrealizowany w ramach programu SP! Serce i Pomoc.
 
#SP! #SerceiPomoc

zobaczcie jak było nam tam dobrze!