b_150_100_16777215_00_images_eventgallery_SpotkanieWaldemarwilk_DSC_0028.JPG✒✒Na zaproszenie Pani Dyrektor w progach naszej szkoły zagościł autor tomiku wierszy „Niepodległa” - Pan Waldemar Wilk. Pan Waldemar to lokalny poeta, który pięknym słowem przypomniał historię i losy Ojczyzny. Podczas wizyty w naszej szkole rozmawiał z uczniami na temat swojej twórczości, nawiązując wierszem do dziejów Polski. Opowiedział, jak został poetą i zachęcał młodzież do podjęcia własnych prób pisania poezji.
„Ocalić od zapomnienia” to motto, które towarzyszy Panu Waldemarowi. To ogromnie ważne, by wychowywać młodzież w duchu patriotyzmu, ponieważ to od niej będzie zależała przyszłość Polski – podkreślał podczas spotkania poeta. Jako szkoła staramy się kultywować najważniejsze wartości patriotyczne.
Serdecznie dziękujemy za bardzo ciekawe spotkanie z poezją oraz refleksją.
Tekst: Liliana Zielińska, Sylwia Białorucka
Zdjęcia: Magdalena Królikowska