Weekendowe zmagania szachowe 
 
Czytaj więcej... Czytaj więcej... W dniach 17. i 18. lutego nasi uczniowie wzięli udział w VIII Turnieju Szachowym o Puchar Ziemi Podkarpackiej w Sędziszowie Młp. Turniej zgromadził 156 szachistów z całej Polski, a dla nas była to doskonała okazja do zdobywania umiejętności szachowych.
Gratulujemy Natalii Wiktor, która otrzymała nagrodę dla najlepszej zawodniczki w grupie C oraz podwyższyła kategorię szachową. Brawa dla Bartłomieja Białoruckiego, Marleny Toton, Sebastiana Wójcika i Kacpra Sowiźrała, którzy również stoczyli wiele pięknych pojedynków. 
 
Agnieszka Kucab
 
 

Czytaj więcej...

Jeśli zdziwiona jest Twoja minka,
Z jakiej okazji list ten wysłany,
Przypomnij sobie, że Walentego
Jest to Światowy Dzień Zakochanych.

 

14 lutego cała szkoła i przedszkole świętowały najmilszy dzień w roku- Walentynki.  Wszyscy postanowili ubrać się w czerwono- różowe barwy. Motywem przewodnim były oczywiście serduszka, które przeważały w dekoracjach przedszkolnych, dodatkach, jak również akcesoriach i zabawkach. Przedszkolaki i uczniowie klas ,,0” wykonali wiele serduszkowych zabaw. Przeliczali, klasyfikowali, grali w serduszko- krzyżyk, wykonywali ćwiczenia logopedyczne z użyciem serduszek oraz pozowali do zdjęć na walentynkowych ściankach. Nie zabrakło również manualnych prac w klimacie tego wyjątkowego dnia. Poczta walentynkowa miała w ten dzień wiele pracy, musiała dostarczyć kartki walentynkowe wielu, wielu osobom. Na twarzach wszystkich dzieci malowały się uśmiechy radości i zadowolenia, z ust usłyszeć można było wiele miłych słów i zauważyć wiele serdecznych gestów. Zadanie dzieci na nowy semestr !!!- Wdrażanie walentynkowych zwyczajów na co dzień w postaci miłych słów, życzliwych gestów i okazywania sobie ciepłych uczuć.
Zapraszamy do Walentynkowej Galerii Zdjęć
Małgorzata Kot
 

❤️ WALENTYNKI 2024 ❤️Czytaj więcej...

Nieśmiałe spojrzenia, miłe słowa, samodzielnie wykonane kartki przekazane do poczty walentynkowej, to tylko niektóre z gestów, które były sposobem okazywania wzajemnej sympatii. 

Samorząd Uczniowski zaproponował całej społeczności szkolnej włączenie się do wspólnej zabawy walentynkowej. I jak co roku wszyscy chętnie się wzięli udział we wspólnej zabawie. Nie zabrakło uśmiechu, drobnych upominków, a czerwień – kolor miłości -  dominowała na szkolnych korytarzach.

Tegoroczny tytuł Walentynki  2024 otrzymała Marlena Toton z klasy V,

a tytuł Walentego 2024 trafił do Pawła Królikowskiego z klasy VII b.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. A kolejne Walentynki dopiero za rok, ale sympatię możemy okazywać sobie każdego dnia.

 

Tekst: Opiekunowie SU

Zdjęcia: Milena Wiater kl. VII a

 

FotoRelacja

- Czem jest miłość?
Powiedz serce!
- Czem jest miłość?
Szepnij skrycie!

 

Wieczorne marzenia, czyli ... o Miłości

Czytaj więcej...Przygaszone światło w odcieniu czerwieni, płonące świeczki, biagające po suficie kolorowe, świetlane serduszka to nastrój walentynkowego wieczoru, który odbył się w naszej szkole we wtorkowy wieczór, 13 lutego.
Ten niezwykły czas wypełniony klasycznymi, ale wciąż odkrywanymi tekstami poetyckimi, piosenkami o miłości przygotowali uczniowie, nauczyciele, pracownicy, absolwenci i rodzice.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, a gościom za przyjęcie zaproszenia i wspólnie spędzone chwile.
Więc można kochać i nie wiedzieć o tem?

 

❤GALERIA ZDJĘĆ❤

Tekst: Organizatorzy
Zdjęcia: Magdalena Królikowska, Sylwia Gibek

Czytaj więcej...8 miejsc na podium w IX INDYWIDUALNYM TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO im. W. SĄSIADKA
 
8 lutego 2024 r. w Hali Sportowej  im. 100-lecia Odzyskania Niepodległości  przy SP nr 1  w Ropczycach odbył się IX Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego im. Władysława Sąsiadka. Podobnie jak w latach ubiegłych turniej odbywał się w 6 kategoriach wiekowych  dla dziewcząt i dla chłopców. W bieżącym roku w zawodach uczestniczyły reprezentacje 9 szkół naszej gminy.
Tradycyjnie nasi uczniowie wielokrotnie stawali na podium.
W kategorii klas 1-3
I miejsce Hanna Wanat
III miejsce Magdalena Wanat
klasa 4
III miejsce Kamil Depowski
klasa 5
I miejsce Skóra Wiktoria
II miejsce Sowiźrał Kacper
klasa 7
I miejsce Wójcik Martyna
III miejsce Depowska Karolina
klasa 8
I miejsce Skóra Weronika
Na wysokich miejscach znaleźli się również Białorucki Bartłomiej, Skóra Mikołaj, Czaja Mateusz. Dla wszystkich uczestników był to mile spędzony czas wspólnie ze znajomymi i kolegami z innych szkół. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe medale i ciepły posiłek. Gratulujemy sukcesów!