Czytaj więcej...19 czerwca odbyło się uroczyste ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO 2018/2019. Dla części dzieci było to również zakończenie całego pobytu w przedszkolu. Pod koniec odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów wszystkim przedszkolakom. Nie zabrakło także wzajemnych życzeń, podziękowań i kwiatów. Dziękując za cały rok przedszkolny pełen wrażeń i sukcesów, życzymy wszystkim słonecznych, bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku, wspaniałych przygód, spotkań z ciekawymi ludźmi i wielu niezapomnianych przeżyć. 
Do zobaczenia we wrześniu.

GALERIA ZDJĘĆ

Czytaj więcej...W dniu 17 czerwca klasy drugie wyruszyły na naszą długo wyczekiwaną wycieczkę. W tym roku wybraliśmy się do Bochni, gdzie znajduje się najstarsza w Polsce kopalnia soli. Dzięki fascynującej ekspozycji multimedialnej nasz pobyt w kopalni był niezwykle atrakcyjny. Zwiedzając jej podziemne korytarze poznawaliśmy historię wydobycia soli, a nasi przewodnicy starali się nam przekazać jak najwięcej wiadomości na temat trudów pracy górniczej. Prawdziwą niespodzianką było spotkanie w kopalni dobrego jej ducha czyli Skarbnika, który nie często ukazuje się turystom. Jego ciekawe opowieści oraz tajemnicze miejsce, w które nas zabrał, przeniosły wszystkich na chwilę w inny wymiar. Na zakończenie każdy z nas został obdarowany przez Skarbnika woreczkiem soli na pamiątkę. Wjeżdżając windą na powierzchnię, zostaliśmy w magiczny sposób wszyscy przeniesieni na powrót do współczesności.

 

GALERIA ZDJĘĆ!!!

Agnieszka Kucab, Monika Daniec

Czytaj więcej...Kolejny rok szkolny już za nami. Teraz nadszedł czas upragnionych wakacji i zasłużony odpoczynek. Uroczyste zakończenie roku szkolnego rozpoczęto 19 czerwca mszą św. o godzinie 8.00, a po nim odbyło się spotkanie w szkole, gdzie wyróżnieni uczniowie otrzymali pamiątkowe nagrody, dyplomy za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, 100% frekwencję, zaangażowanie w pracę społeczną, działalność harcerską, osiągnięcia sportowe oraz wzorowe czytelnictwo. Dyrektor szkoły pani Wioletta Czemarnik podziękowała za owocną pracę wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom, Radzie Rodziców, a także uczniom za włożony trud w pracę w minionym roku szkolnym. Życzyła wszystkim wakacji pełnych wrażeń, słonecznej pogody, aby w trakcie ich trwania nabrać siły i energii na następny rok szkolny.

Nagrodzeni uczniowie:

Za bardzo dobre wyniki w nauce

Klasa IVa: Anna Przypek, Hubert Wrona, Jakub Cudecki, Filip Pociask, Michał Wiater, Wiktoria Królikowska.

Klasa IVb: Karolina Rachwał, Izabela Brandys, Sylwia Drozd, Patryk Jezior, Filip Mądro, Wiktoria Białorucka, Mikołaj Cabaj, Jakub Andreasik, Dawid Zima.

Klasa Va: Amelia Bobulska, Marcel Bobulski, Karolina Babicz, Weronika Cwanek, Justyna Kopala, Karolina Tokarz, Patrycja Świętoń, Szymon Zima, Dominika Ślusarczyk, Kamila Ślusarczyk.

Klasa Vb: Kinga Staroń, Kacper Toton, Klaudia Tokarska, Natalia Królikowska, Julia Wiktor.

Klasa VI: Anna Strzałka, Alicja Skóra, Natalia Mucha, Anna Chodak, Aleksandra Dziedzic, Michał Kulig, Kinga Kowalska, Weronika Przypek, Marcelina Zdziebko.

Klasa VII: Gabriela Lubelczyk, Faustyna Budzik, Magdalena Januszewska, Faustyna Pociask, Katarzyna Strzałka, Amelia Tatara, Aleksandra Kurnyta, Aleksandra Królikowska.

Za 100% frekwencję

IVa: Hubert Wrona

IVb: Jakub Andreasik, Karolina Rachwał, Izabela Brandys.

Va: Amelia Bobulska, Marcel Bobulski, Justyna Kopala, Karolina Babicz

Za osiągnięcia sportowe

Anna Strzałka (VI), Kinga Staroń (Vb), Alicja Skóra (VI), Jakub Skóra (Va), Kacper Toton (Vb), Julia Wiktor (Vb), Hubert Kośkiewicz (VII), Karol Darłak (Vb).

Za aktywne działanie w Samorządzie Uczniowskim

Amelia Tatara, Szymon Zima.

Za wzorowe czytelnictwo

Marcel Bobulski (Va), Adrian Czaja (Ib), Izabela Stęgowska (Ib), Rita Darłąk (IIa), Karol Zajchowski (IIa), Maria Kurnyta (IVa), Aleksandra Dziedzic (VI), Izabela Brandys (IVb).

Za działalność w ZHP

Justyna Kopala, Amelia Bobulska, Marcel Bobulski, Weronika Cwanek, Karolina Babicz, Karolina Tokarz, Amelia Jodłowska, Szymon Zima, Magdalena Przypek, Aleksandra Kurnyta.

 

GALERIA ZDJĘĆ!

Gabriela Ciebień

 

Czytaj więcej...Przepiękny Kraków był celem dzisiejszej wycieczki klas czwartych. W pozytywnych nastrojach udaliśmy się do pierwszego miejsca, jakim była Fabryka Cukierków Ciuciu Cukier Artist. To najmniejsza na świecie Fabryka Cukierków i Lizaków. Uczestnicy wycieczki wzięli udział w ciekawych warsztatach produkcji słodyczy. Samodzielnie wykonywali lizaki i kolorowe cukierki. Degustowali także przepyszne „cukieraski”. Zadowoleni, z dyplomem karmelarza opuściliśmy mury manufaktury i udaliśmy się do Parku Doświadczeń im. S. Lema w Krakowie. Zwiedzanie z przewodnikiem parku edukacyjnego z interaktywną wystawą przybliżającą prawa fizyki było ogromną frajdą. Dzieci poznawały prawa przyrody za pomocą doświadczeń.  Poprzez zabawę i wykonywanie eksperymentów mogliśmy wzbogacić swoją wiedzę o otaczającym nas świecie. Kontakt z przyrodą sprawił wszystkim wycieczkowiczom sporo radości. Zadowoleni wróciliśmy do naszych domów.

GALERIA ZDJĘĆ!

Liliana Zielińska, Natalia Stasik

Czytaj więcej...

16.06.2019r. w naszej szkole odbył się już 11. Piknik Rodzinny pod hasłami: „Baśniowa Szkoła Zawsze Wesoła” oraz „Razem możemy więcej”. Współorganizatorem imprezy było Stowarzyszenie Przyjaciół Niedźwiady Dolnej. W niedzielne popołudnie teren wokół szkoły tętnił życiem. Występy dzieci wprawiały w zachwyt i były nagradzane przez publiczność gromkimi brawami. Specjalnie na tę okazję przygotowano mnóstwo atrakcji: dmuchane zjeżdżalnie, samochodziki, malowanie twarzy i paznokci, fryzury, balony, kule Bamber Wall. Wesołe zabawy i konkurencje prowadziła Pani Katarzyna Sikora. Pyszności przygotowane przez rodziców cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Pierogi, hamburgery, hot-dogi, gofry, lody, frytki, ciastka i ciasteczka rozchodziły się jak „świeże bułeczki”. Nasi sponsorzy nie zawiedli również podczas tegorocznego pikniku fundując wspaniałe nagrody. Po występach oraz losowaniu nagród odbyła się zabawa taneczna.

😍SPONSORZY
🎁 GUSTAW WÓJCIK Transport Towarowy
🎁 Stowarzyszenie Przyjaciół Niedźwiady Dolnej
🎁 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Niedźwiadzie Dolnej
🎁 STANISŁAW WRONA – Radny Rady Powiatu
🎁 PAWEŁ WRONA – BRT WRONA
🎁 BOGUMIŁ KUSZA Apteka w Niedźwiadzie
🎁 BARTOSZ KANIA BK Instal
🎁 ANGELIKA I SŁAWOMIR CABAJOWIE 
🎁 MARZENA I ADRIAN WÓJCIKOWIE
🎁 JERZY GRUSZKA Jurad Bruk
🎁 Zakłady Magnezytowe „ROPCZYCE” S.A.
🎁 Rolmlek Sp. z o.o. MAREK DUCHALSKI i WŁADYSŁAW ŻOLA
🎁 MARIUSZ JODŁOWSKI Akademia Rozwoju i Bezpieczeństwa „Prestige”
🎁 Cukrownia „ROPCZYCE” Sudzucker Polska S.A.
🎁 MAGDALENA JEZIOR Pracownia Fryzjerska
🎁 BEATA KRÓLIKOWSKA Pracownia Kosmetyczna
🎁 KATARZYNA I KRZYSZTOF JASIŃSCY – Centrum Stomatologiczne
🎁 KRZYSZTOF DROZD TelNet
🎁 ZM Invest S.A.
🎁 ZOFIA BIESZCZAD Sklep Spożywczo – Przemysłowy
🎁 Nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej w Niedźwiadzie Dolnej
🎁 Hotel i Pizzeria „Jartel” Sędziszów Młp. STANISŁAW JARZĄB
🎁 MAŁGORZATA RACHWAŁ Kuchnia Wiejska Pieczenie i Gotowanie
🎁 Uczniowie i Rodzice Szkoły Podstawowej w Niedźwiadzie Dolnej
🎁 WIESŁAW POCIASK Poc-Meb
🎁 BOGDAN KOSIŃSKI Bog-Bud Łączki Kucharskie
🎁 ŁUCJA DROZD Sklep Spożywczo Przemysłowy ABC
🎁 BARBARA I ARTUR CIEŚLOWIE
🎁 EWA BETLEJA EM Beauty Salon Kosmetyczny
🎁 Sklep Sara i Orion w Ropczycach
🎁 GENOWEFA CIOSEK Radna Rady Miejskiej w Ropczycach
🎁 PIOTR RAŚ Radny Rady Miejskiej w Ropczycach, sołtys wsi Niedźwiada
🎁 KAZIMIERZ MĄDRO Radny Rady Miejskiej w Ropczycach
🎁 LESŁAW REGUŁA sołtys wsi Łączki Kucharskie
🎁 KORNELIA CZAJA – Restauracja „Łasuch”
🎁 Uczniowski Klub Sportowy w Niedźwiadzie Dolnej
🎁 WIOLETTA CZEMARNIK Dyrektor Szkoły
🎁 AGNIESZKA ŚWISTAK – Salon Fryzjerski
🎁 GRZEGORZ CHODAK Comax Ropczyce
🎁 Koło Gospodyń Wiejskich w Niedźwiadzie
🎁 Koło Gospodyń Wiejskich w Łączkach Kucharskich
🎁 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Ropczycach
🎁 PIOTR CIOSEK Nauka Jazdy „Piątka” 
🎁 Krzysztof Kosiński – Radny Rady Sołeckiej 
🎁 Stanisław Mazur – Centrum Medyczne „Medyk” 
🎁 Klub Seniora w Niedźwiadzie
🎁 Restauracja i Kręgielnia „Laguna”
🎁 Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo 5 Gmin”
🎁 Bank Spółdzielczy w Ropczycach
🎁 URSZULA CIOŁEK
🎁 ELŻBIETA TATARA
🎁 Anonimowi sponsorzy

ZAPRASZAMY DO GALERII !!!

Tekst: Marzena Bartusik, Magdalena Pociask

Zdjęcia: Laura Wiktor, Iwona Wiater

Czytaj więcej...Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna.

                                                                                                                                                                         ks. Jan Twardowski

Gimnazjaliści i ósmoklasiści 18 czerwca 2019 r. po raz ostatni zaprezentowali się przed całą społecznością szkolną. Zakończył się pewien etap ich życia, wspólnie przebyte drogi, przedeptane ścieżki, smutki i radości, sukcesy i porażki. Przed nimi nowe cele i wyzwania. Absolwenci złożyli uroczyste ślubowanie, a także podziękowali pani dyrektor, wychowawcom, księżom, nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom za ich trud, poświęcenie, życzliwość i wyrozumiałość. Przeprosili za popełnione błędy i przykrości. Wyrazili swoją wdzięczność, wręczając piękne kwiaty. W humorystycznych scenkach sparafrazowali słowa wybitnych poetów i pisarzy, przedstawiając codzienne zmagania uczniów ze szkolną rzeczywistością. Karolina i Bartek dostarczyli wrażeń, śpiewając wzruszające piosenki.

Uczniowie klasy VII w sposób zabawny i miły pożegnali absolwentów, wręczając im medale za ich aktywność w szkole i w internecie, uśmiech i urok osobisty, a także sposób bycia i ubierania się.

Rodzice podziękowali za trud nauczania i wychowywania swoich dzieci oraz przekazali na ręce pani dyrektor słowniki do biblioteki szkolnej i materiały dekoracyjne.

Absolwenci gimnazjum otrzymali zaświadczenia o ukończeniu kursu pierwszej pomocy, które wręczył pan Mariusz Jodłowski z Akademii Rozwoju i Bezpieczeństwa "Prestige".

Dyrektor szkoły Wioletta Czemarnik wręczyła absolwentom nagrody za wyniki w nauce, działalność społeczną i osiągnięcia sportowe oraz życzyła sukcesów, akceptacji i realizacji wyzwań w nowych środowiskach szkolnych.

Tytuł Prymusa Absolwenta 2019 otrzymali:

Agnieszka Chodak z kl. III G, Mikołaj Wójcik i Karolina Szostak z kl. VIII

Najlepsze wyniki w nauce osiągnęli:

Agnieszka Chodak, Grzegorz Januszewski i Tomasz Świętoń z kl. IIIG; Magdalena Bereś, Amelia Jodłowska, Karolina Kowalska, Jolanta Strzałka, Karolina Szostak i Mikołaj Wójcik z kl. VIII

Pracą społeczną w Samorządzie Uczniowskim wyróżnili się:

Bartłomiej Dziedzic i Katarzyna Królikowska z kl. IIIG

Sportowe sukcesy osiągali i godnie reprezentowali szkołę:

Dawid Dziedzic, Norbert Jodłowski, Bartłomiej Kośkiewicz, Katarzyna Królikowska i Paweł Staroń z kl. IIIG; Milena Bobulska, Bartłomiej Cieśla, Amelia Jodłowska, Wiktoria Staroń, Karolina Szostak i Mikołaj Wójcik z kl. VIII

Sklepik szkolny wzorowo prowadziły:

Katarzyna Królikowska, Gabriela Laska, Patrycja Kozioł i Ewelina Krawiec z kl. IIIG

GALERIA ZDJĘĆ

Marta Szpara