Czytaj więcej...W ostatnim czasie głównym tematem naszych zajęć były zwierzęta wiejskie. Żabki dokonały podziału zwierząt i wyróżniły te, które mieszkają na wsi. Dzieci poznały również ich domy oraz produkty, jakie otrzymujemy, dzięki pracy w gospodarstwie. Chętne przedszkolaki mogły spróbować wydoić krowę. Dzieci miały za zadanie wymyślić dla krowy imię, nazwały ją Łaciatka. W kolejnych dniach przedszkolaki poznawały odgłosy zwierząt wiejskich: konia, kury, owcy itp. Dzieci ćwiczyły swoją spostrzegawczość odgadując jakie zwierzątko schowało się np. do stodoły. Nie zabrakło rozmów na temat różnic między wsią a miastem, oglądania książeczek oraz układania puzzli przedstawiających zwierzęta mieszkujące w zagrodzie. Na koniec najmłodsi wykonali pracę plastyczną - owieczkę.

GALERIA ZDJĘĆ

Czytaj więcej...Podsumowaniem Ogólnopolskiego Programu Edukacji Stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” był konkurs plastyczny dla uczniów z klas „0”, Ia, Ib. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej na tematy poruszane podczas warsztatów. Dzieci wykazały się ciekawymi pomysłami i pięknym wykonaniem swoich prac. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!
I miejsce: Kacper Zima („0”), Natalia Wiktor („0”), Michał Skóra (Ia), Emilia Cetnar (Ib).
II miejsce: Wiktoria Skóra („0”),, Mikołaj Skóra („0”), Marlena Toton („0”), Marcin Rakoczy (Ia), Kamila Wiater (Ib), Antoni Świstak (Ib), Adrian Czaja (Ib), Izabela Stęgowska (Ib).
III miejsce: Jakub Ciołek („0”), Kacper Sowiźrał („0”), Gabriela Wójcik („0”), Patryk Strzałka (Ia), Kamila Jezior (Ib), Szymon Wanat (Ib).

GALERIA ZDJĘĆ

Agnieszka Baran

Czytaj więcej...„Licytacja dobroci” – pod takim hasłem odbyła się, tradycyjna już w naszej szkole, akcja charytatywna. Nie od dziś słusznie twierdzi się, że dobro wyświadczone innym powraca do nas. Dobrze o tym wiedzą nasi uczniowie, którzy chętnie włączają się w różnego rodzaju akcje pomocowe. Jedną z licznych, które organizuje nasza szkoła (Szkolne Koło Caritas, Szkolne Koło PCK, Szkolne Koło Teatralne), jest licytacja przedmiotów przyniesionych przez uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Chodzi o przebicie stawki dobroci, gdyż wszystkie licytowane przedmioty przekazywane są z dobrego serc. Ich liczba może oszałamiać, a zaangażowanie licytujących wprawiać w zdumienie. Cel jest jasny – dzieci i młodzież naszego rejonu, które wymagają kosztownego leczenia, wykwalifikowanej opieki oraz specjalistycznej aparatury medycznej, a także zwykłych przyborów szkolnych. Dzięki hojności rodziców ich dzieci uczą się wrażliwości na potrzeby innych. Co ważne, licytacja budzi wielkie emocje, jest wydarzeniem, przy którym uczniowie świetnie się bawią, co bardzo integruje społeczność szkoły. Zresztą nikomu nie trzeba udowadniać, że bycie dobrym uszczęśliwia. Wystarczy zobaczyć naszych uczniów wracających ze szkoły. Czy uśmiech na ich twarzach jest tylko wynikiem zakończonych lekcji, czy może ma głębsze źródło, w świadomości, że pomogło się komuś, na którego twarzy również pojawi się uśmiech..?

Ks. Piotr Staryszak

GALERIA ZDJĘĆ

Czytaj więcej...4 kwietnia 2019 r. na boisku "Orlik" na Witkowicach odbył się Turniej Piłki Nożnej chłopców klas IV, który zgromadził uczestników z 8 szkół naszej gminy. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach: I grupa - SP Ropczyce nr 1, SP Niedźwiada Górna, SP Niedźwiada Dolna, SP Lubzina; II grupa - SP Czekaj, SP Ropczyce nr 5, SP Mała, SP Witkowice. W meczach grupowych nie straciliśmy żadnej bramki, z SP Ropczyce nr 1 wygraliśmy 2 : 0, z SP z Lubziny 1 : 0, a z SP z Niedźwiady Górnej zremisowaliśmy 0 : 0. W meczu finałowym zagraliśmy z SP z Małej i tutaj niestety straciliśmy bramkę i mecz zakończył się 1 : 0 dla Małej. Turniej zakończyliśmy na wysokim II miejscu. W składzie naszej drużyny zagrali z wielkim zaangażowaniem: Konrad Staroń, Jakub Jodłowski, Hubert Wrona, Dawid Zima, Jakub Andreasik, Dawid Cabaj, Patryk Jezior, Szymon Sroka, Karol Strzałka. Gratulujemy sukcesu.

Tekst: Jolanta Bobulska

GALERIA ZDJĘĆ

Czytaj więcej...

Na niebiesko, fioletowo, żółto i różowo, na czerwono, na zielono i pomarańczowo…" czyli DzieńKolorów w grupie „Żabki” i „Tuptusie”

Kolory są nieodłącznym elementem naszego otoczenia. Wpływają na emocje, doznania, rozumienie świata i relacje z innymi. Są elementem wyrazu i stanowią środek komunikacji międzyludzkiej. Umiejętność zabawy kolorami i rozpoznawania ich znaczenia jest jednym z elementów wychowania i wpływa na wrażliwość, estetykę i rozwój kreatywności. W dniu 3.04.2019r. obchodziliśmy Dzień Kolorów. Do tematu zajęć wprowadziło nas opowiadanie pt. „Ogród w kolorach tęczy“.  W trakcie „kolorowego” dnia dowiedzieliśmy się jak powstaje tęcza, jak ułożone są w niej kolory i ile ich jest.  Dzieci wykonały  swoje tęcze, nie zabrakło także eksperymentów z kolorami oraz zabaw z chustą animacyjną. Przedszkolaki wzięły udział w doświadczeniu, w trakcie którego  mogły obserwować jak przy pomocy cukierków i wody tworzy się „cukierkowa tęcza“. Emocji było co niemiara, było wspaniale i kolorowo!

GALERIA ZDJĘĆ!

Monika Mazur, Marzena Bartusik