Czytaj więcej...14 listopada uczniowie klasy VII i VIII odwiedzili Powiatowe Centrum Kultury w Ropczycach, gdzie obejrzeli wystawę „ … a tajemnicy dochowam, cokolwiek by mnie spotkać miało…” o działalności Armii Krajowej Podobwód Sędziszów-Ropczyce. Wysłuchali także prelekcji na temat funkcjonowania placówek AK na terenie obecnego powiatu ropczycko-sędziszowskiego i  losów ludzi - bohaterów tej wystawy, którzy włączyli się w walkę z okupantem. Ekspozycja bogata w archiwalne zdjęcia, dokumenty i pamiątki  przybliżyła młodzieży działalność konspiracyjną na naszym terenie w czasie II wojny światowej.

GALERIA ZDJĘĆ!

Czytaj więcej...W dniu 8 listopada 2019 roku w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego i finał konkursu historycznego „Od Krewa do Lublina”. Konkurs został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Ropczycach z okazji  przypadającej w tym roku 450. rocznicy podpisania Unii Lubelskiej. Naszą szkołę w konkursie historycznym reprezentowała Aleksandra Dziedzic z klasy VII, która zdobyła wyróżnienie. W konkursie plastycznym Justyna Kopala z klasy VIa zajęła III miejsce. Serdecznie gratulujemy.

GALERIA ZDJĘĆ

Elżbieta Strzałka

Czytaj więcej...Wielkimi krokami zbliżają się Mikołajki. Przedszkolaki z grupy Tuptusie niemogąc doczekać się wizyty św. Mikołaja postanowiły napisać do niego listy. Najmłodsi nie potrafią jeszcze pisać więc listy przygotowali rysując upragnione zabawki. Listy zostały wysłane specjalną mikołajową pocztą. Podczas zajęć dzieci wykonały również  mikołajowe lornetki, aby móc wypatrywać Świętego. Teraz pozostało nam już tylko czekać.

GALERIA ZDJĘĆ

Czytaj więcej...„Sto dwadzieścia trzy tyle lat w niewoli

Sto dwadzieścia trzy tyle lat to boli!”

11 listopada to dzień, gdy Polska po stu dwudziestu trzech latach niewoli odzyskała swoją niepodległość. Pamiętając o tych wydarzeniach, 8listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z tej okazji. Uczniowie zaprezentowali inscenizację pt. „Pisk Białego Orła”. Słowem i piosenką opowiedzieli o ważnych wydarzeniach historycznych, uświadamiając ogromne poświęcenie naszych przodków na drodze do odzyskania upragnionej niepodległości. Ponadto oddali szacunek symbolom narodowym, wyrazili swoją miłość do Ojczyzny i dumę z tego, że są Polakami. Podczas akademii towarzyszył nam sztandar szkoły a wspólnie odśpiewany Hymn Polski  o godzinie 11:11 podkreślił atmosferę powagi.

W inscenizacji brali udział uczniowie klas szóstych oraz klasa „O a”. Patriotyczny charakter uroczystości podkreślił śpiew piosenek w wykonaniu harcerzy z 22 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej z naszej szkoły oraz chóru szkolnego.

Obchody tego święta wzbogaciły wiedzę uczniów, uświadomiły młodemu pokoleniu, jaką wartość ma niepodległość w życiu narodu oraz wzbudziły podziw dla wszystkich patriotów. Miłość do Ojczyzny wyrażają słowa:

„Wywalczona

Okupiona krwią

Bliska mojemu sercu

Zadana mi na zawsze

Umiłowana

Piękna, szlachetna

Polska

Polska”

GALERIA ZDJĘĆ!!!

 

Gabriela Ciebień, Beata Zymróz

 

 

Czytaj więcej...

Maska niejedną kryje tajemnicę – pod takim hasłem odbyła się IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty Małgorzaty Rauch oraz Burmistrza Ropczyc Bolesława Bujaka. Patronat medialny objęła TVP3 Rzeszów, Telewizja Miejska Ropczyce oraz gazety lokalne: Ziemia Ropczycka i Reporter.

Celem konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej, propagowanie idei czytania, rozwijanie wyobraźni i zdolności plastycznych. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać maskę postaci z dowolnej baśni lub legendy. Konkurs przeznaczony był dla przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej w trzech kategoriach wiekowych: przedszkola i zerówki, klasy I-IV oraz V-VIII. Wyniki konkursu zostały ogłoszone 29 października na stronie internetowej szkoły (www.niedzwiada.edu.pl), a wręczenie dyplomów i nagród miało miejsce 5 listopada podczas Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. W konkursie uczestniczyły 663 szkoły; w tym 260 przedszkoli. Nadesłano 2000 prac z 16 województw.

W uroczystości wzięli udział: Burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak, starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie Paweł Boratyński, księża, radni, dyrektorzy szkół, przedszkoli i placówek kulturalnych, przedstawiciele ZHP, KGW, seniorów i Rady Rodziców, nagrodzeni uczniowie wraz z rodzicami i opiekunami, nauczyciele i pracownicy oraz dzieci i młodzież naszej placówki.

Dyrektor szkoły Wioletta Czemarnik przywitała zaproszonych gości i szczególne podziękowania skierowała do laureatów konkursu, którzy wykonali tak piękne i oryginalne maski. Niektórzy przybyli na tę uroczystość z bardzo dalekich stron, by osobiście odebrać dyplomy i nagrody. Dziękujemy dyrektorom szkół, nauczycielom i rodzicom, którzy umożliwili laureatom udział w tym wydarzeniu, pełnym wzruszeń i emocji.

Na szkolnej scenie zaprezentował się zespół teatralny „Wykrzyknik”, który wprowadził wszystkich w baśniowy i legendarny świat. Przedstawił legendy Pomorza ukazujące Juratę- królową Bałtyku, tajemnicze syreny i marynarzy. Wysłuchaliśmy szant i dowiedzieliśmy się, jakie skarby kryje nasze morze. Uroczystość poprowadzili Amelia Tatara i Michał Cieśla z kl. VIII.

Dziękujemy Sponsorom i Przyjaciołom naszej szkoły za okazane wsparcie i życzliwość.

Serdeczne podziękowania należą się dyrekcji, nauczycielom, pracownikom, rodzicom i uczniom Szkoły Podstawowej w Niedźwiadzie Dolnej, którzy z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w przygotowania do uroczystości.

Marta Szpara

 

Zapraszamy do galerii zdjęć!!!

Czytaj więcej...Rozpoczęliśmy współpracę ze szkołą językową „House of English”, która polega na wdrożeniu projektu ‘Let’s read in English’. Uczniowie uczestniczą w  comiesięcznych spotkaniach, podczas których czytane są fragmenty literatury angielskiej w oparciu o  książeczki wydawnictwa Usborne. Na podstawie wysłuchanego testu, uczniowie odpowiadają na pytania , rozwiązują quizy i biorą udział w zabawach językowych. Głównym celem przedsięwzięcia jest rozpowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, aktywizacja uczniów do nauki języka angielskiego oraz rozwijanie umiejętności językowych. 

GALERIA ZDJĘĆ

Natalia Stasik