Czytaj więcej...Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie każdego roku 18 października włącza się w międzynarodową akcję modlitewną "MILION DZIECI MODLI SIĘ NA RÓŻAŃCU".

Pomysł tej kampanii modlitewnej powstał w 2005 roku w stolicy Wenezueli, Caracas, podczas modlitwy różańcowej dzieci na zajęciach religii. Wychowawczyni opiekująca się grupą powiedziała wówczas: „Wyobraźmy sobie, jakby to było cudownie, gdyby tak milion dzieci modliło się równocześnie na różańcu. Wówczas świat na pewno by się odmienił na lepsze". To zdanie wypowiedział również św. o. Pio, który stwierdził, że „gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem". Tak rozpoczęła się akcja Milion dzieci modli się na różańcu

W dniu dzisiejszym nasza szkoła przyłączyła się do tej akcji. Dołączyliśmy do dzieci  z sześciu kontynentów, z wielu krajów świata do wspólnej modlitwy różańcowej. Wszystkie dzieci przyniosły do szkoły różańce.  Dziękujemy za wspólną modlitwę. Cieszymy się, że dołączyliśmy do wielkiej rzeszy ludzi na świecie, by razem modlić się o jedność i pokój.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Tekst: Monika Daniec

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Z serca nauczać to jest wielka sztuka

14 października - Dzień Edukacji Narodowej to jeden z najbardziej uroczystych dni w szkole, w którym uczniowie wyrażają wdzięczność i uznanie dla trudnej pracy pedagogów. Doceniają także wysiłek pracowników szkoły.

Podczas uroczystej akademii uczniowie, trochę z przymrużeniem oka i całkiem na poważnie, uczcili nauczycieli i pracowników szkoły, recytując wiersze, odgrywając żartobliwe scenki, śpiewając piosenki i składając życzenia. Pamiętali również o tych, którzy odeszli na wieczną służbę, zapalając ogień wspomnienia. Program artystyczny zaprezentowali uczniowie klasy VI i VIII.

Nagrodą Burmistrza uhonorowane zostały panie: Wioletta Czemarnik, Wiesława Miąso i Beata Zymróz.

Nagrodę Dyrektora otrzymały panie: Joanna Wojnarowska, Sylwia Białorucka i Irena Bieszczad oraz panowie Krzysztof Ździebko i Jacek Kurnyta. Serdecznie gratulujemy.

Podziękowania składamy Rodzicom za życzenia, piękne kwiaty i wspaniały tort. Dziękujemy również wszystkim Uczniom za pamięć, miłe słowa, uśmiech i gromkie Sto lat.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Czytaj więcej...Za nami bardzo ważna uroczystość w życiu pierwszoklasistów. Rozpoczęli oni „Podróż w cudowny świat nauki”. 12 października 29 dzieci zostało włączonych w poczet uczniów naszej baśniowej szkoły. Podczas części artystycznej o tematyce kolejowej, którą oglądali rodzice i nauczyciele, uczniowie wspaniale zaprezentowali piosenki, wiersze, grę na grzechotkach, dzięki czemu otrzymali bilet do dalszej nauki  w szkole. Na sztandar szkoły ślubowali być dobrym Polakiem i dbać o dobre imię klasy i szkoły. Z rąk Pani Dyrektor Wioletty Czemarnik zostali pasowani. Ksiądz Marian Baran udzielił błogosławieństwa, a Pani Monika Daniec zachęcała do oszczędzania rozdając książeczki SKO. Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem i rozmowami. Życzymy naszym pierwszoklasistom z klasy 1a i 1b samych sukcesów, prawdziwych przyjaciół i aby każdy dzień pobytu w szkole był radosny i szczęśliwy. Dziękujemy rodzicom za przybycie oraz zaangażowanie i pomoc w organizacji uroczystości.

G A L E R I A      Z D J Ę Ć

Agnieszka Kucab, Agnieszka Baran

Czytaj więcej...Przedstawiamy państwu naszą piękną szkołę w całej okazałości 😀
A to wszystko dzięki uprzejmości pana Damiana Gąsiora, który wykonał te zdjęcia dronem.

Zachęcamy do odwiedzenia jego strony: https://www.facebook.com/damiangasior

 

GALERIA ZDJĘĆ

Czytaj więcej...Klasa III rozpoczęła projekt czytelniczy pn: „Czytamy z klasą lekturki spod chmurki”. W tym roku projekt promuje czytelnictwo, ale też zgodnie z kierunkami polityki oświatowej obejmuje również poznawanie zawodów. Praca reportera była kluczowym punktem w I module projektu. Dlatego też, klasa 3 wybrała się do Telewizji Miejskiej Ropczyce, aby poznać ich pracę od podstaw. Ciekawe warsztaty telewizyjne przygotowanie przez cały zespół telewizyjny, pozwoliły na poznanie tego zawodu od podszewki. Uczniowie mogli sami stać się reporterami i przeprowadzić wywiad, a także zobaczyć jak wygląda cały montaż materiału telewizyjnego. Dziękujemy ekipie Telewizji Miejskiej Ropczyce za miłe przyjęcie naszych uczniów.😊

Zdjęcia: Iwona Wiater

 

GALERIA ZDJĘĆ - ZAPRASZAMY

 

Czytaj więcej...Wycieczka do Krakowa klas II i III😀😀

W dniu 7 października klasy II i III wraz z wychowawczyniami wybrały się do Krakowa.
Głównym celem było poznanie historii tego pięknego, królewskiego miasta.
Z panią przewodnik odwiedziliśmy Katedrę na Wawelu wraz z grobowcami królewskimi, a w nich m.in.: relikwie Jana III Sobieskiego, Tadeusza Kościuszki, a także Sarkofag Lecha i Marii Kaczyńskich- pary prezydenckiej.
Weszliśmy na Wieżę Zygmuntowską , aby zobaczyć Dzwon Zygmunta, który ma ponad 500 lat. Żeby nasze marzenia się spełniły, dotykaliśmy go lewą ręką. Później weszliśmy do Smoczej Jamy, a pani przewodnik opowiedziała nam historię o krakowskim smoku. Następnym punktem wycieczki był pyszny obiad. Pojedzeni i wypoczęci odwiedziliśmy Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema. Piękna pogoda i dopisujące humory sprawiły,że nasi uczniowie wspaniale spędzili tam czas. Mnóstwo urządzeń demonstrujących zjawiska fizyki, a także ekspozycja geologiczna i sensoryczna oraz zielony labirynt pozwoliły na miłe spędzenie czasu.
Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domu.

 

GALERIA ZDJĘĆ