Czytaj więcej...Uczniowie klas piątych i szóstej zdecydowali się na mikołajkowy wyjazd do Fly Parku w Rzeszowie. Tym razem było to 120 minut skoków i innych akrobacji. Początkujący korzystali po kolei z wszystkich atrakcji, a zaawansowani za zgodą instruktorów korzystali z trampolin sportowych, uczyli się salta w tył i innych akrobacji sportowych. Zmęczeni, zadowoleni i bardzo głodni udali się na posiłek do galerii Millenium Hall. Niektórym udało się nawet zrobić małe zakupy. Szybko odzyskali siły i w drodze powrotnej planowali już następny wyjazd.

Tekst: Jolanta Bobulska

GALERIA ZDJĘĆ!!!

Czytaj więcej...Fabryka czekolady to wymarzone miejsce dla każdego. Dlatego też uczniowie klas I a i I b z pewnością zapamiętają tę wspaniałą wycieczkę na długo. Dzieci poznały historię czekolady oraz degustowały różne jej smaki. Z ciekawością przyglądały się urządzeniom, wykorzystywanym do produkcji czekolady. Ogromną frajdę sprawił pierwszakom plac zabaw, na którym mogły beztrosko poszaleć. Zakupy w „słodkim” sklepiku to również nie lada atrakcja ale i spore wyzwanie. Spośród tylu wspaniałych, kuszących słodkości trudno było dokonać wyboru. Na koniec każdy otrzymał wykonane własnoręcznie: czekoladę i lizaka. Do szkoły wszyscy wrócili w doskonałych humorach, z uśmiechem na buzi i czekoladą w plecaku.

GALERIA ZDJĘĆ

Agnieszka Kucab, Agnieszka Baran, Sylwia Białorucka

Czytaj więcej...Klasy drugie i trzecia szkoły podstawowej w dniu 11 grudnia zwiedziły Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie oraz Pijalnię czekolady w Korczynie.

Krosno przywitało nas piękną, słoneczna pogodą oraz okazałą choinką na rynku. Zwiedzanie centrum rozpoczęliśmy od projekcji filmu, w którym poznaliśmy historię szkła oraz Huty Szkła w Krośnie. Z dużym zaciekawieniem obserwowaliśmy proces produkcji szkła. Była to szklana świnka, która powstała na naszych oczach. Uczniowie, którzy wykazali się dobrą pamięcią, uwagą i bystrością mogli wykonać dla siebie szklany medal odciskając go specjalną pieczęcią. Program zwiedzania obejmował także warsztaty obróbki i zdobienia szkła: warsztat malowania na szkle, warsztat grawerowania, produkcję witraży oraz produkcję szklanych figurek metodą palnikową.

W drugim budynku, w piwnicach mogliśmy oglądać najcenniejsze dzieła szklanej sztuki wykonane przez najwybitniejszych artystów. Dużą atrakcją były krzywe zwierciadła, wszyscy w nich bardzo śmiesznie wyglądali. Ostatnim punktem centrum był sklepik, w którym można było zaopatrzyć się w szklane pamiątki, które będą miłym wspomnieniem wycieczki.

Drugą atrakcją była pijalnia Czekolady w Korczynie. Już na początku wszystkim zrobiło się słodko, bo zostaliśmy poczęstowaniu różnymi rodzajami pysznej czekolady. W pijalni poznawaliśmy miejsca uprawy kakaowca, proces powstawania czekolady od ziarna do tabliczki czekolady oraz urządzenia służące do jej produkcji. Mogliśmy także zobaczyć drzewo kakaowca. Największą atrakcją jednak było samodzielne wykonanie czekolady oraz czekoladowego lizaka. Mogliśmy je dowolnie ozdobić posypkami i bakaliami. Każda czekolada była więc niepowtarzalna. W pijalni było też wiele innych atrakcji: plac zabaw, piłkarzy ki, interaktywna podłoga. Pełni wrażeń mogliśmy wrócić do domu.

GALERIA ZDJĘĆ !!!

Tekst: Monika Daniec
Zdjęcia: Monika Daniec, Małgorzata Kosińska - Mucha

Czytaj więcej...W piątek klasy, których edukacja dobiega końca w Naszej szkole: VIII i IIIG miały okazję przyjrzeć się funkcjonowaniu laboratoriów biologiczno-chemicznych w których odbywają się zajęcia dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy. Nasza młodzież uczestnicząc w zajęciach z chemii- dowiedziała się na wstępie jakie zasady BHP obowiązują w pracowni, oraz jak należy się zachować w wyniku złego postępowania z odczynnikami chemicznymi. Następnie pod okiem Pani Agnieszki Mądro (nauczyciela chemii I LO) oraz starszych koleżanek i kolegów samodzielnie wykonywali fascynujące eksperymenty chemiczne ucząc się poprzez odkrywanie! Kolejną część miała miejsce w pracowni biologicznej, gdzie młodzież nauczyła się wykonywać preparaty służące do obserwacji mikroskopowych. Ciekawość i zainteresowanie uczniów obserwacjami mikroskopowymi nie miała końca. Najciekawszym z doświadczeń okazały się obserwowane - żywe, samodzielnie poruszające się okrzemki, eugleny oraz pierwotniaki, które powszechnie występują w otaczającym nas środowisku. Nad przebiegiem laboratoriów czuwały uczennice klasy 2e pod okiem Pana Krzysztofa Kosińskiego (nauczyciela biologii I LO). Wszystkim młodym odkrywcom, którym przez tak krótkie zajęcia laboratoryjne przypadły do gustu przedmioty przyrodnicze dziękujemy za zaangażowanie wspólną naukę!

GALERIA ZDJĘĆ

Krzysztof Kosiński

Czytaj więcej...„6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty”

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ - niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca. Wyjątkowemu Gościowi przedszkolaki zaśpiewały piosenki. Rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w przedszkolu i oczywiście mówiły mu, że są bardzo grzeczne. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci wspaniałymi prezentami. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

GALERIA ZDJĘĆ

Tekst: Marzena Bartusik, Monika Mazur
Zdjęcia: Magdalena Bieszczad, Iwona Wiater