„Bóg – Miłość” – świąteczne spotkanie


b_150_100_16777215_00_images_eventgallery_WigiliaSzkolna22_IMG_6950.JPGJak co roku w naszej szkole wszyscy spotkaliśmy się w sali gimnastycznej na wspólne spędzenie czasu przy wigilijnym stole. Wieczerzę poprzedziły Jasełka, które w tym roku były trochę inne niż zwykle. Na naszej dekoracji widniał napis, że Bóg to Miłość. Z miłości stworzył świat i człowieka. Człowiek jednak przestał ufać Bogu i na świecie pojawił się grzech, zło, ciemność. Po wielu latach Bóg zsyła na świat Zbawiciela. Powraca radość, nadzieja i światło. Te zdarzenia uczniowie naszej szkoły pokazali poprzez teksty, pantomimę, tańce, kolędy, pastorałki. Bóg zaprosił do siebie pastuszków, mędrców ze wschodu oraz nas wszystkich. Dlatego na końcu wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Pojawiło się również światełko betlejemskie, które wprowadzili na scenę harcerze.
W duchu radości wszyscy zasiedliśmy do wigilijnego posiłku, a następnie śpiewaliśmy kolędy. W sali panowała pełna radości atmosfera. Dziękujemy za pomoc Rodzicom, dzięki którym mogliśmy wspólnie świętować.

Monika Daniec, Liliana Zielińska, Sylwia Białorucka

 

🎄✨GALERIA ZDJĘĆ🎄✨