b_150_100_16777215_00_images_ZZZZZZZZZZZZZZZZZZ.jpeg

Wielkie gady, kto to- wiecie?

Królowały na tym świecie.

Ostre zęby i pazury,

Pochodziły z kredy z jury…

Przedszkolaki już wiedzą, że chodzi o Dinozaury.
Światowy Dzień Dinozaura okazał się wspaniałą okazją do przybliżenia dzieciom tych prehistorycznych zwierząt, zamieszkujących w erze mezozoicznej naszą planetę. W czwartek każda sala przedszkolna zamieniła się w wielkie dżungle, w których dzieci zapoznawały się z rodzajami Dinozaurów, szukały ich szczątków w piasku kinetycznym, tworzyły własne Dinozaury, używając wyobraźni oraz kart pracy, odwzorowały również ich świat w postaci makiety. Chociaż Dinozaury to największe, dotychczas żyjące na Ziemi, stworzenia, okazało się, że przedszkolakom są one nie straszne…Oswajały się one z nimi podczas wielu zabaw ruchowych z wykorzystaniem sylwet Dinozaurów. Wiele radości sprawiła dzieciom sesja fotograficzna z Dino- jajkiem, gdzie mogli poczuć się, jak  malutkie Dinozaury. Przedszkolaki wykonały również wiele prac plastycznych a także edukacyjnych z różnych materiałów. Dzięki wszystkim tym aktywnościom Dzień Dinozaura przeniósł nas w odległy, fascynujący i nadal jeszcze tajemniczy i nie do końca odkryty świat.

Małgorzata Kot

Zapraszamy do Galerii Zdjęć