Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 2023

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Nasza szkoła włączyła się w akcję propagowania wiedzy na ten temat. Z tej okazji odbył się apel pod hasłem "Połączmy dwa światy", który został przygotowany przez uczniów z klas: Ib, IIIb, Vb, VIa, VIb i VIIIa. Kilkoro uczniów przedstawiając swoje hobby i talenty - zachwyciło widzów. Cała społeczność szkolna miała również możliwość uczestniczyć w warsztatach z ćwiczeniami sensorycznymi, pomagającymi zrozumieć osoby z autyzmem, które w sposób odmienny mogą odbierać otaczający je świat. Ponadto, uczniowie jak i nauczyciele założyli stroje niebieskie i różowe, na znak wspierania zarówno chłopców jak i dziewcząt, będących w spektrum. Sądząc po zaangażowaniu uczniów jak i pracowników szkoły, zorganizowane działania przyczynią się do zwiększenia świadomości i wrażliwości społecznej w zakresie tematu autyzmu. Dziękujemy całej społeczności szkolnej za udział w tak ważnej akcji.