b_150_100_16777215_00_images_AAAAAAAAAAAAAAAA.jpg

Na wielkanocnym stole kolor się miesza z kolorem.

Śmieją się z każdej strony owsa wstążeczki zielone,

bazie srebrne, jak deszczyk...I co jeszcze?

Przy obrusie biała falbanka, złoty dzwonek baranka,

i tysiąc różnych kolorów na świątecznych pisankach.

Święta Wielkanocne to czas mnóstwa kolorowych przygotowań, które sprawiają wiele radości najmłodszym.  Na początku dzieci dowiedziały się jakie są symbole Wielkanocy, z jakimi tradycjami wiążą się te Święta oraz jakie potrawy wkładamy do wielkanocnego koszyczka. Ochoczo wysiały rzeżuchę oraz owiec, sprawdzając codziennie, jak rosną i dbając by dotrwały do Świąt. Dzieci z oddziałów przedszkolnych wykonały również wiele twórczych prac plastycznych związanych z obrzędami i zwyczajami zbliżającej się Wielkanocy. Kolorowały, ozdabiały i wycinały kolorowe pisanki, wykonały jadalnego baranka, zajączki, wykluwające się pisklaczki oraz kreatywne stroiki wielkanocne. Chcąc radośnie wkroczyć w ten piękny, najważniejszy dla każdego Chrześcijanina czas, radośnie śpiewały świąteczne piosenki. Wszystkie aktywności wprowadziły nas w świąteczny nastrój a zarazem doprowadziły do wyczekiwanych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Jest to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka.

Małgorzata Kot

Życzymy Wszystkim, aby nadchodzące Święta Wielkanocne
przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość.
By wiosenna atmosfera, wiara i miłość nie opuszczały
Was przez cały rok.
Wesołego Alleluja.