b_150_100_16777215_00_images_A_Copy.png Nowa rzeczywistość stawia przed nami nowe wyzwania. Jedną z nich jest wirtualny świat komputera, telefonu czy tabletu …
W naszej szkole podejmowanych jest wiele działań profilaktycznych z tego zakresu. Ich zwieńczeniem było pokazanie dzieciom przedstawienia pt. „W cieniu uzależnienia” i prelekcja dzielnicowego Pana Adama Sroki, który omówił zagrożenia i konsekwencje prawne.
Dnia 27.04.2023 r. w ramach spotkania wywiadowczego odbyła się konferencja dla rodziców pod hasłem „Uwolnij … z sieci”. Uczniowie klas 1a, 2a, 6a, 8a zaprezentowali przedstawienie pt. „W cieniu uzależnienia”, ukazujące trudności życia codziennego współczesnej rodziny, w której sprawy dorosłych bywają ważniejsze od dziecka. Inscenizacja zachwyciła rodziców nie tylko tekstem, ale też tańcem i pantomimą. Pedagog szkoły przedstawiła wyniki badań, dotyczących funkcjonowania dziecka w internecie i podzieliła się refleksjami zespołu analizującego wyniki ankiety. Gościem zaproszonym był wikariusz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Wielopolu Skrzyńskim ks. Stanisław Szczepanik, który omówił rodzaje uzależnień, podkreślił, że uzależnienia od mediów są nową trudnością. W związku z tym wszyscy uczymy się, jak pracować z tym problemem. Podkreślił, że najpierw musimy nauczyć dziecko funkcjonować w świecie realnym, by później mogło funkcjonować w świecie wirtualnym. Dyrektor szkoły podsumowała konferencję i poprosiła rodziców o współpracę w tym zakresie.

Osoby odpowiedzialne za przygotowanie konferencji:
Wiesława Miąso, Agnieszka Kucab, Joanna Wojnarowska, Sylwia Białorucka, Barbara Wiktor, Szymon Wośko, Dorota Wośko, Regina Czarnecka

GALERIA ZDJĘĆ !!!